Головна Агросектор АМКУ дозволив МХП Косюка створити підприємство в Саудівській Аравії

АМКУ дозволив МХП Косюка створити підприємство в Саудівській Аравії

by host

Антимонопольний комітет у четвер, 14 березня, дозволив компанії “Миронівський хлібопродукт” (MHP SE) Юрія Косюка створити птахофабрику в Саудівській Аравії, пише LIGA.Бізнес.

“Надано дозвіл компаніям Desert Hills Veterinary Services Company Limited (м. Ер-Ріяд, Королівство Саудівська Аравія) і MHP SE (м. Лімасол, Республіка Кіпр) на створення спільного підприємства у місті Ер-Ріяд Королівства Саудівської Аравії”, — йдеться на сайті АМКУ.

У вересні 2023 року агрохолдинг уклав акціонерну угоду про створення спільного підприємства з Desert Hills Veterinary Services Company Limited (DHV), “дочкою” Tanmiah Food Company — провідного постачальника м’яса птиці та іншої м’ясної продукції на Близькому Сході.

DHV належатиме 55% акцій, а МХП — 45% акцій спільного підприємства.

Миронівський хлібопродукт (МХП) – найбільший виробник курятини в Україні й експортер цієї продукції в ЄС. За даними компанії, вона займає понад 55% українського ринку виробництва курятини та 35% її споживання. МХП представлений торговими марками “Наша Ряба”, “Легко”, “Бащинський”. Юрій Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 59,7% акцій МХП. Основні потужності групи розташовані в Україні, також вона має фабрики в Словенії, Сербії, Хорватії й Боснії та Герцеговині (через Perutnina Ptuj).

За даними Опендатаботу, п’ять підприємств МХП входять до десятки найбільш дохідних компаній агросектора України. Йдеться про Вінницьку птахофабрику, Миронівську птахофабрику, Зернопродукт МХП, Урожай та Оріль-Лідер. На ці підприємства припадає левова частка сукупного доходу топу компаній за показниками 2022 року — 65%, або 63,2 млрд грн.

Джерело: Агроновини

Читайте також