Головна Агросектор Аграрії обговорили з представниками влади питання експорту до ЄС в умовах блокади польського кордону

Аграрії обговорили з представниками влади питання експорту до ЄС в умовах блокади польського кордону

by host

ВАР взяла участь у зустрічі з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною та Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським. Ключовим питанням, обговорити яке зібралися представники аграрних асоціацій,  став експорт української агропродукції в умовах блокади на українсько-польському кордоні.

«Європейська інтеграція означає, що країна має знайти своє місце на внутрішньому ринку ЄС. Це непростий процес, він був непростим для кожної країни розширення. Водночас наша ціль – забезпечити врегулювання всіх проблемних питань у конструктивному руслі, але з урахуванням обмежень, які накладає на логістику повномасштабна війна», – зазначила Ольга Стефанішина.

Європейські країни насправді зацікавлені у поставках української агропродукції, а страйки підтримуються міфами та дезінформацією.

«Cьогодні для  українського агросектору важливо розуміти, як  будуть далі функціонувати торгівельні відносини з ЄС. Тому що труднощі, які створює Польща, перешкоджають розвитку торгівлі. І це в тих умовах, коли Єврокомісія фактично підтвердила, що в 2024-2025 роках буде діяти програма «без мит і квот» для української продукції. Збереження цих умов дуже важливе для агросектору. Для цього потрібно зробити велику роботу: розблокувати транзит через Польщу. Тому що інші європейські країни чекають на українську продукцію і охоче її купують. Необхідно порушувати питання щодо міфів, які впроваджуються європейською  стороною відносно якості українських товарів і не тільки.  Зокрема, неправильним є упередження європейців, що більшість української продукції, яка експортується західними кордонами, вироблено в агрохолдингах.  Насправді,  наземним транспортом рухаються малі та середні товаровиробники, які не мають можливості відвантажувати продукцію морем. Вони формують невеликі партії та везуть продукцію вантажними автомобілями. Для ВАР важливо вести конструктивний діалог з нашими партнерами в Польщі”, – зазначив заступник голови ВАР Денис Марчук.

Віцепрем‘єрка подякувала представникам українського аграрного бізнесу за їхню роботу у часи повномасштабної агресії та зусилля, які вони докладають для побудови діалогу з партнерами у ЄС.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також