Головна Технології Зростання кількості IT-фахівців з додатковими проектами в Україні

Зростання кількості IT-фахівців з додатковими проектами в Україні

сторонні проекти

Згідно з новим дослідженням, проведеним платформою DOU, 12% українських IT-фахівців мають додаткову роботу, що свідчить про значне збільшення у порівнянні з попереднім роком. Було опитано понад 13 000 осіб, з яких 27% займаються сторонніми проектами. З них 12% працюють на другій роботі, 11,7% занурені у пет-проекти, 9% беруть участь у волонтерських чи менторських програмах, а 8,4% залучені в інші сфери діяльності. Усі ці категорії демонструють зростання у порівнянні з минулим роком.

Про це розповідає News IO

Активність досвідчених спеціалістів

Додаткову зайнятість найчастіше шукають фахівці з великим досвідом роботи у сфері IT. Серед тих, хто працює понад 5 років, 14% мають додаткову роботу. Зазвичай це Senior, Head, Tech Lead та Architect, які також активно долучаються до волонтерських ініціатив для підтримки Збройних Сил України. Менш досвідчені спеціалісти, з досвідом до 2 років, менш схильні до пошуку другої роботи, їх частка становить лише 9%.

Популярні напрямки додаткової роботи

Серед тих, хто поєднує роботу, найбільше дизайнерів та фахівців з UI/UX (33%). Фахівці з безпеки також активно займаються додатковими проектами (28%), а DevOps, SRE та системні адміністратори — 23-24%. Натомість QA, менеджери проектів, HR, геймдизайнери, спеціалісти з продажів та розвитку бізнесу рідко працюють над додатковими проектами — їх частка менш ніж 10%.

Цікаво, що пет-проекти стають джерелом додаткового доходу для кожного п’ятого айтівця. Серед Tech Lead та Architect 40% мають прибуткові пет-проекти, а технічні фахівці високого рівня, такі як CTO/Director/Head of R&D, досягають позначки 46%. Розробники та геймдизайнери частіше займаються пет-проектами для власного задоволення — лише 15-17% отримують з них дохід.

Крім того, 8% айтівців присвячують час проектам, не пов’язаним з IT (торік 7%). З них 5% прямо займаються роботою у сторонніх сферах, найчастіше це фрилансери (12%), частково зайняті на основній роботі в IT (12%), ті, хто втратив роботу в IT (10%), а також новачки (14% серед тих, хто працює до року в IT) і нетехнічні фахівці (12% маркетологів та по 11% фахівців з продажів і Customer Success).