Головна Агросектор Зниження виробництва добрив на Ostchem: падіння на 13% через імпорт

Зниження виробництва добрив на Ostchem: падіння на 13% через імпорт

Хімічні підприємства холдингу Ostchem, яке належить Дмитру Фірташу, у 2024 році зменшили обсяги виробництва добрив на 13% — з 2,1 мільйона тонн до 1,8 мільйона тонн. Цю інформацію повідомила пресслужба Group DF International.

Про це розповідає News IO

Причини падіння виробництва

Серед основних причин зниження виробництва в компанії називають низькі ціни на зернові культури на світових ринках, перебої з електропостачанням, війну та неконтрольований імпорт дешевих, але неякісних добрив. Директор з виробництва азотного бізнесу Ostchem Сергій Павлючук зазначив:

“Українські аграрії переживають непрості часи, маржинальність їхнього бізнесу суттєво впала. Це позначається на внутрішньому попиті на мінеральні добрива – іноді пріоритет віддавався дешевшим добривам сумнівної якості, які масово завозилися торік імпортерами”

.

Вплив імпорту на підприємства

У зв’язку з неконтрольованим імпортом у 2024 році середньорічне завантаження виробничих потужностей Ostchem не перевищило 70%. Павлючук підкреслив:

“На жаль, ми були змушені скорочувати персонал та оптимізувати витрати. За моїми оцінками, падіння в хімічній галузі становило близько 10%, і це – результат імпорту, що зростає, та неефективної промислової політики”

.

Незважаючи на труднощі, хімічні заводи холдингу виконували свої зобов’язання та відвантажували продукцію відповідно до укладених контрактів. У 2024 році Черкаський “Азот” зберіг виробництво на рівні 1,4 мільйона тонн, тоді як Рівнеазот зменшив обсяги на 22%, виготовивши 407 тисяч тонн продукції замість 528 тисяч тонн у 2023 році.

Протягом року підприємства Ostchem виготовили:

  • аміачну селітру – 760 200 тонн (41,9% від загального обсягу);
  • карбамідно-аміачну суміш (КАС) – 506 700 тонн (27,9%);
  • карбамід – 401 900 тонн (22,2%);
  • аміак – 75 000 тонн (4,1%).