Головна Агросектор Зміна клімату спричиняє опустелювання та посухи в Україні до 2050 року

Зміна клімату спричиняє опустелювання та посухи в Україні до 2050 року

Україна під загрозою опустелювання та зростання частоти посух через зміну клімату

Організація Об’єднаних Націй попереджає, що вже до 2050 року понад 75% населення світу можуть відчути на собі наслідки посух. Експерти наголошують, що однією з країн, які перебувають у зоні підвищеного ризику, є Україна.

Про це розповідає News IO

Загроза опустелювання та зростання частоти посух

Починаючи з 2000-х років, фахівці відзначають значне зростання кількості та тривалості посушливих періодів на території України. Це явище пов’язують із глобальними змінами клімату, що супроводжуються підвищенням температури повітря та нерівномірним розподілом опадів.

За оцінками Організації Об’єднаних Націй, вже до 2050 року понад 75% населення планети можуть зазнати впливу посух.

Вплив на довкілля, економіку та агросектор

Опустелювання призводить до деградації ґрунтів, зменшення врожайності сільськогосподарських культур і втрати біорізноманіття. Цей процес може мати серйозні екологічні та соціально-економічні наслідки для України, зокрема скорочення обсягів продовольчої безпеки та підвищення вартості агропродукції. Фахівці закликають до впровадження сучасних технологій зрошення, оптимізації агротехнологій та розвитку програм раціонального використання водних ресурсів для мінімізації ризиків, спричинених кліматичними змінами.