Кількість випадків самовільного залишення місця служби серед українських військових значно знизилася, заявив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. У своєму інтерв’ю для «ТСН Тиждень», опублікованому 19 січня, він розповів про нові заходи, які було впроваджено для покращення ситуації в армії.
Про це розповідає News IO
Одним із ключових рішень стало подовження терміну базової військової підготовки. Також запроваджено адаптивний період, який дає солдатам можливість краще адаптуватися до умов конкретних бойових дій, що сприяє зменшенню кількості самовільних залишень.
Покращення військових колективів
Сирський наголосив на важливості створення здорових відносин у військових колективах. За його словами, більшість проблем виникає саме через відносини у військових колективах. Там, де панує повага з боку командирів і сержанти виступають як наставники, проблеми з самовільним залишенням частини практично відсутні.
«Зараз, в останній період, буквально на третину зменшилася кількість самовільного залишення частини. З іншого боку, повернулися близько 10 тисяч військовослужбовців із СЗЧ до батальйонів резерву, а 4,5 тисячі вже беруть участь у бойових діях. Тобто люди усвідомили, що зробили вчинок, який має ознаки кримінального правопорушення», – розповів він.
Законодавчі зміни
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до закону «Про військовий обов’язок та військову службу». Цей закон продовжує можливість взяття на облік військовослужбовців, які вчинили самовільне залишення частини, якщо вони добровільно прибули до своїх частин, до 1 березня.
Сирський також зауважив, що більшість військових, які повертаються з СЗЧ, продовжують службу в інших підрозділах, що свідчить про усвідомлення ними наслідків своїх дій.