У тимчасово окупованому Криму Ялтинський міський суд, підконтрольний російській федерації, засудив 29-річного мешканця Ялти до майже двох років колонії-поселення через коментарі, які він залишав у месенджері Telegram у 2021 році. Його визнали винним у «публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності, вчинених з використанням Інтернету».
Про це розповідає News IO
Обставини справи та рішення суду
За повідомленнями російських і кримських медіа із посиланням на пресслужбу окупаційного управління ФСБ, чоловік неодноразово публікував у Telegram заклики до насильницьких дій стосовно групи людей за ознакою національності — росіян.
«Встановлено, що в 2021 році 29-річний чоловік неодноразово в мережі «Телеграм» публікував заклики до здійснення насильницьких дій щодо групи осіб за ознакою національності – росіян».
Ім’я та прізвище засудженого не розголошуються, а його публічних коментарів щодо вироку наразі немає.
Посилення контролю та переслідування інакодумців
У квітні 2025 року стало відомо про посилення інформаційного контролю на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Криму. Роскомнагляд зобов’язав інтернет-провайдерів збирати і передавати відомству дані про всі пристрої, підключені до мережі, включаючи IP-адреси, геолокацію, ідентифікатори пристроїв, інформацію про софт та інтернет-трафік.
Правозахисники фіксують зростання випадків переслідувань громадян за проукраїнську позицію в Криму. За даними організації «КримSOS», лише у 2024 році щонайменше 56 кримчан стали об’єктами кримінального переслідування з боку російської влади. Їм інкримінують зв’язки з організаціями, забороненими в рф, державну зраду, шпигунство, публічні висловлювання, організацію диверсій або заклики до насильства.