Про це розповідає News IO
У низці країн долучення до підсумкового комюніке Саміту миру вимагає «певних процедур», а в деякі представники мають спочатку проконсультуватися зі своїм керівництвом, розповів заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква у ефірі телемарафону.
«Різні причини у кожної країни (не приєднуватись до комюніке – ред.). Десь це вимагає процедур – в одній із країн це має бути навіть рішення парламенту. У певних країн були представники такого рівня, що не могли приймати такі рішення», – пояснив Жовква.
За його словами, «не всі міністри закордонних справ могли приймати рішення приєднатися до комюніке і тепер мають звернутися до керівництва своїх держав».
Заступник керівника ОП зазначив, що далі учасники Саміту миру мають розробити дорожні карти, плани дій щодо реалізації різних пунктів формули миру.
«Фраза «перемовини з Росією» не звучала (на Саміті миру – ред.). Лунали від деяких учасників позиції, що Росія мала би бути на саміті», – зауважив посадовець.
Він наголосив, що «участь Росії у наступному Саміті миру можлива лише за умови, що вона припинить порушувати Статут ООН і не говоритиме мовою ультиматумів».
15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.
80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.
Водночас не підписали комюніке Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.