Головна Політика Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

Зеленський заявив про «хорошу динаміку» ракетної програми України

by host

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що ракетна програма України має «хорошу динаміку».

«І хоч це – важке завдання, але поступово ми наближаємося до можливості застосовувати свої ракети, а не лише покладатися на ракети в постачанні від партнерів. Україна має з часом вийти на максимальну оборонну самостійність – саме такі держави завжди легше знаходять дієвих союзників та реалізовують свої інтереси», – заявив він у відеозверненні, розповідаючи про сьогоднішнє засідання Ставки головнокомандувача.

Читайте також: «Працюємо над тим, щоб зменшити залежність від постачання ракет партнерами» – Зеленський

Зеленський зазначив, що завдання України– всіма методами та всіма силами забезпечувати постійне ефективне ураження російських військ і їхніх значущих позиціях не лише на фронті безпосередньо, а й по всій доступній глибині, «доступній нашій далекобійності».

«Ми працюємо з партнерами, щоб збільшити цей наш рівень захисту. Але поки рішення партнерів очікуємо, ми шукаємо свої рішення, свої варіанти дій», – додав президент.

Україна закликає західних партнерів надати дозвіл використовувати їхню зброю для ударів вглиб території РФ. Наразі відомо про далекобійні удари з застосуванням дронів. Наприклад, на початку травня у російському Башкортостані український безпілотник вразив нафтопереробний завод. Як повідомило тоді Радіо Свобода поінформоване джерело, це був дрон Служби безпеки, який встановив історичний рекорд, подолавши відстань у 1500 км.

Читайте також: Україна має дрони, здатні пролетіти понад тисячу кілометрів – Федоров

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

Скасування обмежень на удари України по території Росії підтримали президент Франції Емманюель Макрон, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Однак, наприклад, США, Німеччина цього не підтримують.

Володимир Зеленський заявив, що дозвіл США щодо використання американської зброї для ударів по російських військових літаках на їхніх базах зможе захистити Україну від російських керованих авіабомб.

За його даними, Росія використовує щомісяця 3200-3500 КАБів, застосовуючи їх для атак українських населених пунктів і позицій українських військових. Зокрема, ці бомби інтенсивно застосовувалися під час російського наступу на північ Харківщини.

Читайте також