Головна Політика Зеленський на засіданні G7 обговорив позицію України щодо миру

Зеленський на засіданні G7 обговорив позицію України щодо миру

Зеленський взяв участь у засіданні G7, де розповів Трампу про позицію України щодо переговорів

Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні «Групи семи» (G7), де обговорив важливі питання міжнародної підтримки для України. У своїй промові глава держави підкреслив, що розраховує на підтримку не лише з боку Європи, а й Сполучених Штатів.

Про це розповідає News IO

«Продуктивна зустріч, важливі принципові слова від більшості партнерів. Дуже розраховуємо на єдність світу – Європи, Америки, усіх частин світу й народів, які прагнуть жити в мирі та на основі передбачуваних правил, на основі міжнародного права», – зазначив Зеленський.

Президент наголосив на важливості мирних переговорів, які мають ґрунтуватися на гарантіях безпеки для України. Він підкреслив, що для досягнення справжньої угоди необхідно, щоб за столом переговорів сиділи найбільш потужні захисники свободи, зокрема Америка, Європа та Україна.

«Важливо, щоб ми працювали разом, щоб під час переговорів з росією найбільш потужні захисники свободи сиділи за столом – Америка, Європа та Україна. Саме можна укласти справжню угоду, щоб не просто припинити вбивства зараз, а щоб запобігти загибелі тисяч наших людей, які зараз знаходяться у російських тюрмах, а також на окупованих територіях», – наголосив президент.

Зеленський також зазначив, що Україна і США активно працюють над укладанням економічної угоди. Він повторив, що відсутність України в НАТО призведе до значних труднощів, оскільки НАТО надає найбільш ефективні гарантії безпеки.

Лідери G7 провели засідання онлайн під головуванням прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, який долучився до зустрічі з Києва. Також у зустрічі взяв участь президент США Дональд Трамп з Вашингтона.

Напередодні стало відомо, що «Група семи» пом’якшила початковий варіант комюніке, присвяченого триріччю повномасштабного вторгнення росії в Україну. З документа вилучили згадки про атлантичну інтеграцію України та про «незаконність» російського вторгнення.

Початковий варіант закликав до миру через «міцні гарантії безпеки для України, з військами та ресурсами на місцях, у поєднанні з надійним міжнародним наглядом для моніторингу узгоджених ліній». Проте це формулювання було істотно пом’якшено, зосереджуючи увагу лише на «міцних гарантіях безпеки та інтеграції України до ЄС».

За словами дипломатів, з якими спілкувалося видання Bloomberg, «Група семи» продовжує працювати над фінальним варіантом комюніке, і можливі подальші зміни.

Джерела повідомляють, що труднощі в узгодженні документа виникли на тлі переговорів президента США Дональда Трампа з росією щодо мирних ініціатив без участі України та Європи.