Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду, присвячену актуальній ситуації в енергетичній сфері регіонів країни. Особливу увагу під час обговорення він приділив необхідності оперативного реагування Повітряних сил для посилення захисту прикордонних областей, зокрема Харківської, від атак дронів.
Про це розповідає News IO
Пріоритет захисту прикордонних регіонів
За словами глави держави, Повітряні сили Збройних сил України мають діяти значно швидше, щоб ефективно протистояти дронам-камікадзе, таким як «шахеди», та іншим ударним безпілотникам, які загрожують Харківській та іншим областям, що межують з росією. Зеленський підкреслив, що Україна не має часу зволікати, поки окремі підрозділи Повітряних сил пристосовуються до нових умов та вимог оборони.
«Повітряні сили ЗСУ мають діяти значно швидше, щоб наростити можливості захисту Харківщини та інших областей, які межують з Росією, від ‘шахедів’ та інших ударних дронів. Президент підкреслив, що Україна не має часу чекати, поки окремі елементи Повітряних сил налаштуються».
Проблеми з електропостачанням та реакція місцевої влади
Під час наради детально аналізували звіти із Сумської, Харківської та Полтавської областей, де наразі спостерігаються найбільші труднощі з електропостачанням. Зеленський зауважив, що вирішення деяких проблем у громадах відбувається із затримкою, і наголосив на необхідності зробити відповідні висновки щодо покращення оперативності реагування.
Окремо президент зосередився на ситуації в містах Дніпропетровської області, зокрема у Кривому Розі. Він підкреслив, що місцева влада часто запізнюється з реакцією на тривалі відключення електроенергії та інші пов’язані труднощі, що негативно впливає на життєдіяльність мешканців.
В Одеській області для підтримки людей, чиї домівки опалюються електрикою, були запроваджені додаткові заходи. Зеленський наголосив, що по кожному такому будинку має бути надана чітка відповідь щодо забезпечення потреб місцевих жителів.
Міністерство внутрішніх справ України повідомило про надходження від міжнародних партнерів додаткового обладнання, зокрема генераторів, які поповнять резерви для швидкого реагування у кризових ситуаціях. Зеленський висловив вдячність закордонним партнерам за допомогу українським містам і громадам.
