Президент України Володимир Зеленський спростував оцінку свого рейтингу популярності у 4%, назвавши її «російською дезінформацією». Таку інформацію без зазначення джерел надав президент США Дональд Трамп.
Про це розповідає News IO
«Передусім довіра до мене 57%, за КМІСом, тому, якщо хтось хоче мене поміняти прямо зараз, то прямо зараз не вийде. Коли ми говоримо про 4%, ми бачили цю дезінформацію, ми розуміємо, що вона йде від Росії. Ми розуміємо це і в нас є докази, що ці цифри обговорюються між Америкою і Росією», – зазначив Зеленський на пресконференції.
Він також зауважив, що Трамп, «з великою повагою до нього», живе в дезінформаційному просторі, і наголосив на важливості надання правдивої інформації США. Президент України зазначив, що спеціальному представникові Трампа, Кіту Келлогу, потрібно особисто поспілкуватися з українцями, щоб дізнатися їхню думку про Зеленського, російського президента Володимира Путіна, якому «ніхто не довіряє», і Трампа.
Зеленський висловив готовність супроводжувати Келлога на фронт, щоб той міг отримати інформацію безпосередньо від військових. «Я готовий із ним поїхати на фронт, хай поспілкується з військовими… Для мене завдання, що пан Келлог отримав інформацію сам, побачив, що відбувається», – додав президент.
Трамп про необхідність виборів в Україні
18 лютого Трамп прокоментував необхідність проведення виборів в Україні, заявивши про «об’єктивну ситуацію» в країні. «У цій ситуації, коли в Україні весь час триває воєнний стан й лідер цієї країни за рейтингом популярності вже впав до 4%. Міста зруйновані, вони мають вигляд згарища… Я думаю, що якщо сідати за стіл, то тут вже український народ вже вирішить, що давно не було виборів. Це не Росія каже Україні, що треба вибори, це об’єктивна ситуація», – сказав він.
Трамп не уточнив, на які дані щодо рейтингу Зеленського він спирався. Однак, за останніми соціологічними опитуваннями, рейтинг президента України є значно вищим, ніж озвучений Трампом. Згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на початку лютого, понад половина українців (57%) довіряють Зеленському, а 37% – ні. Ці показники покращилися порівняно з груднем 2024 року.
Ситуація з виборами під час воєнного стану
Зеленський під час Мюнхенської конференції з безпеки висловив готовність обговорювати вибори в Україні, але підкреслив, що українці «абсолютно не хочуть виборів», оскільки бояться втрати режиму воєнного стану, що може призвести до повторної окупації з боку росії. Він нагадав, що обирається на посаді президента з весни 2019 року, а Верховна Рада – з липня 2019 року. Згідно з українським законодавством, термін повноважень президента та парламенту становить 5 років, однак під час воєнного стану вибори не можуть проводитися.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) відзначили, що висловлювання російських чиновників свідчать про те, що Кремль не готовий до добросовісних переговорів щодо припинення війни в Україні. Постійні заяви Путіна про нелегітимність Зеленського підтверджують наміри Кремля усунути легітимний демократичний уряд України для вирішення конфлікту шляхом переговорів.