Президент України Володимир Зеленський провів нараду, присвячену підсумкам останніх дипломатичних перемовин української делегації, що відбулися у Туреччині. Під час зустрічі було обговорено питання налагодження конструктивного діалогу з росією та укладення домовленостей щодо обміну полоненими.
Про це розповідає News IO
Домовленість про масштабний обмін полоненими
У ході перемовин, які відбулися 15–16 травня, сторони досягли згоди щодо великого обміну військовополоненими у співвідношенні 1000 на 1000. Зараз українські дипломати активно працюють над деталями цього процесу, аби забезпечити ефективну реалізацію домовленості та повернення захисників додому.
Міністр оборони Рустем Умєров, який очолював українську делегацію, повідомив про те, що під час переговорів вдалося зберегти конструктивний діалог та уникнути будь-яких форм тиску або погроз з боку представників російської федерації. Україна продовжує наполягати на повному та безумовному припиненні вогню на щонайменше 30 днів, з перспективою подальшого продовження цього терміну.
Створення постійної національної переговорної групи
Володимир Зеленський доручив сформувати постійну та розширену національну переговорну групу, яка опікуватиметься веденням діалогу з росією. Також українська сторона висловила готовність організувати зустріч на найвищому рівні для врегулювання ключових питань, пов’язаних із війною та подальшим мирним процесом.
«Україна готова до прямих переговорів із російською федерацією, не боїться діалогу й закликає російське керівництво не затягувати війну».
Окрім цього, міністр закордонних справ Андрій Сибіга та керівник Офісу президента Андрій Єрмак проінформували про постійні контакти з партнерами із Франції, США, Великої Британії, Німеччини, Італії, Польщі та Туреччини. За словами глави держави, координація із цими країнами відбувається на регулярній основі, що сприяє посиленню позицій України на міжнародній арені.