Президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію навколо голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка під час брифінгу. Відповідаючи на запитання журналістів, він зазначив:
Про це розповідає News IO
«Якщо є кримінальна справа, суд має ухвалити рішення, а підозрюваний – понести відповідальність»
. Це стосується ситуації, коли Кириленко, отримавши підозру у кримінальному злочині, вийшов під заставу і не був відсторонений від посади.
Підозри щодо незаконного збагачення
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють Кириленка в незаконному збагаченні на суму понад 70 мільйонів гривень, а також у декларуванні недостовірної інформації. Розслідування було ініційовано після виходу матеріалу про придбання родичами Кириленка майна, на яке вони не мали достатніх офіційних доходів.
Зеленський підкреслив, що в Україні існує право на захист у суді, і:
«В усьому світі люди звинувачуються і мають право захищати себе в суді. Україна – не виключення»
.
Фінансові зв’язки та застава
Згідно з розслідуванням, родина Кириленка придбала низку автівок та об’єктів нерухомості у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію. Вартість придбань перевищує 70 мільйонів гривень, проте, на думку слідства, офіційні доходи родини не підтверджують можливість таких витрат.
Кириленко у своїх коментарях стверджував, що джерело його статків походить з капіталу, сформованого його родиною ще у 90-ті роки. Однак журналісти не змогли знайти офіційних підтверджень цим заявам.
Вищий антикорупційний суд не задовольнив клопотання про взяття Кириленка під варту і встановив запобіжний захід у вигляді застави у 30 мільйонів гривень. Пізніше стало відомо, що цю заставу внесла компанія, бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан, що має бізнес-інтереси у державних закупівлях, які контролюються АМКУ. Кириленко, у свою чергу, заявив, що чує назву компанії вперше, але визнав, що знайомий з Мкртчаном.