Головна Політика Зеленський про фінансування програм: які напрямки залишилися без підтримки США

Зеленський про фінансування програм: які напрямки залишилися без підтримки США

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні 29 січня підкреслив, що окремі програми, які раніше фінансувалися за рахунок американської допомоги, наразі призупинені. Про це він повідомив, заслухавши початкову доповідь, представлену міністром розвитку громад Олексієм Кулебою та заступником голови Офісу президента Віктором Микитою.

Про це розповідає News IO

Програми, які потребують внутрішнього фінансування

Зеленський зазначив: «Деякі ключові речі я вже доручив робити за внутрішні наші кошти, а також – говорити з європейцями. Енергетика – були програми щодо розподіленої генерації, інші програми стійкості для українських громад, для міст і сіл». Таким чином, президент акцентував увагу на необхідності знайти альтернативні джерела фінансування для важливих проєктів.

Другим важливим напрямком, за словами Зеленського, є ветеранські ініціативи в регіонах. Він підкреслив: «ветеранські хаби, лінії підтримки, допомога у створенні власних бізнесів ветеранами» – це ті аспекти, які потребують уваги та підтримки.

Співпраця з міжнародними партнерами

Окрім того, президент згадував про спільні проєкти з міжнародними партнерами, зокрема, побудову сучасних пунктів пропуску на кордоні. «Зокрема, це проєкти в портах. Реально – економічна безпека. Будемо на це шукати більший внутрішній ресурс», – зазначив він. Зеленський також звернув увагу на питання, які виникають в Міністерстві охорони здоров’я та в галузі кібербезпеки, запевнивши, що ці питання активно обговорюються.

Президент доручив продовжувати аудит призупинених програм американської допомоги, наголошуючи, що Україні та її європейським партнерам слід залишатися активними в гуманітарних, безпекових та соціальних напрямках: «щоб зараз, поки триває напрацювання нової американської політики, ми підтримали людей».

Нагадаємо, 20 січня президент США Дональд Трамп заборонив Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) протягом 90 днів надавати допомогу іншим країнам, поки програми не пройдуть перевірку на відповідність зовнішній політиці США. Після цього 24 січня Держдепартамент США призупинив всі програми іноземної допомоги, за винятком військової допомоги Ізраїлю та Єгипту. В результаті багато організацій, що залежать від цієї допомоги, були змушені зупинити свою діяльність.

Проте 29 січня стало відомо, що Держдепартамент США вирішив тимчасово продовжити фінансування деяких гуманітарних програм, які «рятують життя».