Головна Політика Зеленський повідомив про «спеціальну нараду» щодо роботи з НАТО

Зеленський повідомив про «спеціальну нараду» щодо роботи з НАТО

by host
Зеленський повідомив про «спеціальну нараду» щодо роботи з НАТО

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що 1 квітня провів спеціальну нараду щодо роботи з НАТО.

«Провів сьогодні спеціальну нараду щодо нашої роботи з Альянсом стосовно сумісності й перспектив на цей рік. Усі наші міжнародники були, міністр оборони, міжнародна команда міністерства», – сказав Зеленський у вечірньому зверненні.

За його словами, 2024 рік ставить перед відносинами між Україною і НАТО «кілька фундаментальних питань».

«Зокрема, це стосується і саміту у Вашингтоні, і багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку у Європі», – зазначив голова держави. Подробиць зустрічі він не повідомив.

За підсумками саміту НАТО у Вільнюсі у липні 2023 року генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявляв, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». Він уточнив, що умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України і війна, яка триває в країні.

Лідери держав-членів Альянсу домовилися про відмову від Плану дій щодо членства України в НАТО. Натомість прогрес України у впровадженні реформ, необхідних для членства в НАТО, регулярно відстежуватимуть через прогрес в індикаторах виконання адаптованої Річної національної програми під час постійних консультацій у межах роботи Ради Україна-НАТО.

Члени НАТО підтвердили намір прийняти Україну до НАТО, заявлений на саміті 2008 року в Бухаресті. Втім, часові рамки цього кроку й досі не визначені.

Читайте також