Головна Суспільство Зеленський посмертно нагородив Ірину Цибух («Чека») орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Зеленський посмертно нагородив Ірину Цибух («Чека») орденом «За мужність» ІІІ ступеня

by host

Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив парамедикиню добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ірину Цибух («Чека») орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Про це йдеться вуказі, оприлюдненому Офісом президента.

Медикиню відзначили «за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, сумлінне виконання професійного обов’язку».

Ірина Цибух загинула під час ротації на Харківському напрямку 29 травня, за кілька днів до свого 26-річчя. Дня Народження», – йдеться в повідомленні.

Ірина Цибух народилась у Львові 1 червня 1998 року. Навчалась в університеті «Львівська політехніка». Служила в медичному батальйоні «Госпітальєри» і відбула кілька ротацій на передовій ще з 2014 року.

Читайте також: У Львові тисячі людей провели в останню путь парамедикиню, громадську діячку Ірину Цибух («Чека»)

У 2017-му почала працювати на «Суспільному» телебаченні. Повномасштабна війна з Росією застала її у східних регіонах України, де Ірина Цибух презентувала документальний фільм.

Згодом Ірина Цибух повернулася до добровольчого батальйону «Госпітальєри».

Восени 2023 року Ірина Цибух була удостоєна президентською відзнакою – ордена «За заслуги» 3 ступеню.

Читайте також