Головна Політика Зеленський підписав закон про доброчесне лобіювання

Зеленський підписав закон про доброчесне лобіювання

by host

Президент Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон про доброчесне лобіювання, нещодавно ухвалений Верховною Радою – про це свідчать дані на сайті парламенту.

Згідно з ними, документ повернули до Ради з підписом президента 12 березня.

Верховна Рада ухвалила закон про доброчесне лобіювання 23 лютого. У парламенті заявили, що він був розроблений з метою забезпечення правових засад лобіювання в Україні, відповідно до міжнародних норм для «встановлення прозорих механізмів забезпечення діяльності суб’єктів лобіювання і посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування».

Документ має набрати чинності наступного дня після його опублікування, і вводиться в дію через два місяці з дня початку функціонування Реєстру прозорості, але не пізніше ніж 1 січня 2025 року.

Читайте також: Законопроєкт про мобілізацію засуджених може буде внесено до Ради наступного тижня – Малюська

Відповідно до закону, лобіювання – це діяльность, що здійснюється з метою впливу на об’єкт лобіювання в комерційних інтересах бенефіціара (за винагороду, що отримується прямо або опосередковано, з оплатою фактичних витрат, необхідних для її здійснення) або у власних комерційних інтересах особи та стосується предмета лобіювання.

Європейська рада 14 грудня минулого року вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

У січні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що уряд України домовився з представниками Європейської комісії про початок скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС.

Читайте також