Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції наголосив, що мир в Україні є неможливим без наявності надійних гарантій безпеки. Серед основних елементів, які він визначив, є членство України в Європейському Союзі та стабільне фінансування української армії.
Про це розповідає News IO
На запитання журналіста щодо поняття «справедливого миру» та контролю територій у майбутньому, президент відповів, що основним завданням на сьогодні є зупинити агресію росії, зокрема, «змушувати російського диктатора Володимира Путіна припинити гарячу фазу війни; це буде довгий і складний процес».
«Гарантії безпеки – теоретично це одна історія, а практично, якщо ми кажемо про економічні гарантії безпеки – це членство в ЄС для нас. Раз. Друге – це фінансування української армії не менше 800 тисяч, якщо нас поки немає в НАТО», – підкреслив глава держави.
Обговорюючи потенційні шляхи досягнення миру, Зеленський акцентував увагу на потребі реальних гарантій безпеки та верифікації процесів, пов’язаних з припиненням вогню. Він зазначив, що питання контролю на кордоні є вкрай складним: «Коли у тебе дуже активні дії на кордоні 1000 км, хто це буде верифікувати? Пам’ятаєте, після Мінська там були постріли, і то ніхто його не міг контролювати, були загиблі та поранені. Це складне питання, тому я зараз відповісти на все не зможу. Потрібні практичні кроки».
Зеленський також повідомив про розробку угоди між представниками Сполучених Штатів і України, яка, за його словами, може «додати нашим відносинам» новий зміст. Він висловив сподівання на «справедливий результат» від цієї угоди.
Крім того, радник президента США з національної безпеки Майк Волц заявив, що незабаром Зеленський підпише угоду зі США щодо корисних копалин.
За попередніми даними, Вашингтон пропонує доступ до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів у обмін на військову та фінансову підтримку США для захисту Києва від агресії росії. Президент України підкреслив, що попередня допомога США у воєнний час була значно меншою за цю суму, а також зазначив, що ця пропозиція не містить конкретних гарантій безпеки.