Головна Політика Зеленський передав Ердогану перелік ув’язнених Росією кримських татар

Зеленський передав Ердогану перелік ув’язнених Росією кримських татар

by host
Зеленський передав Ердогану перелік ув’язнених Росією кримських татар

Україна сподівається на посередництво Туреччини у звільненні українських політв’язнів та полонених – про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом 8 березня.

За його словами, під час зустрічі він подякував Ердогану за зусилля зі звільнення українських громадян з російського полону.

«Завдяки посередництву Туреччини нам вдалося досягти значних гуманітарних результатів. Зараз ми розраховуємо на подальші зусилля. Я передав сьогодні список наших громадян України, зокрема, кримських татар, які були репресовані Росією на окупованих територіях України та утримуються в російських тюрмах і таборах у надзвичайно жорстоких, нелюдських умовах», – сказав Зеленський.

Читайте також: Крим: російський суд заарештував ще двох кримчан, затриманих після обшуків у Джанкойському районі

Він наголосив на важливості звільнити всіх – військових і цивільних, у тому числі тих, хто зазнав репресій «тільки через те, ким він чи вона є».

«Українці, кримські татари – усі. Такі, як Наріман Джелял, Леніє Умерова, Сервер Мустафаєв і всі інші наші незаконно полонені. Кожна людина заслуговує на достойне життя у своєму власному домі та у мирі», – заявив президент.

Президент України Володимир Зеленський обговорив питання повернення полонених та депортованих із Ердоганом у січні 2024 року.

Реджеп Таїп Ердоган зберігає контакти з Росією. Зокрема, він кілька разів зустрічався з російським президентом – востаннє у вересні минулого року. Анкара також була причетна до переговорів щодо обміну полоненими.

Читайте також