Головна Політика Зеленський озвучив важливість добудови Хмельницької АЕС для енергетичної безпеки

Зеленський озвучив важливість добудови Хмельницької АЕС для енергетичної безпеки

Рада підтримала закупівлю російського обладнання для ХАЕС – депутати

Президент України Володимир Зеленський прокоментував нещодавнє схвалення Верховною Радою рішення про добудову енергоблоків на Хмельницькій атомній станції. Він зазначив, що це рішення має значне значення для енергетичної безпеки країни.

Про це розповідає News IO

Ключове рішення для енергетичної незалежності

Зеленський акцентував, що добудова двох нових енергоблоків забезпечить Україні понад 2 гігавати електрики, що є критично важливим у зимові місяці, коли країна може імпортувати електроенергію лише в обмеженому обсязі.

«Важливо сказати сьогодні також про українську енергетичну безпеку – важливий день, Верховна Рада України зробила суттєвий крок»,

– підкреслив він у своєму відеозверненні, додавши, що добудовані блоки допоможуть уникнути імпорту електрики і стримувати зростання цін на електроенергію для населення.

Президент також зауважив, що з новими потужностями Україна зможе вести переговори щодо спеціальних економічних проектів з партнерами, зокрема із Сполученими Штатами.

«Промислове зростання та розвиток будь-якої економіки мають базуватися на розвитку енергетичних джерел»,

– зазначив він.

Критика та підтримка рішення

Зеленський закликав не ігнорувати критику, яка стосується добудови енергоблоків, заявивши, що її озвучують ті, кому вигідно дорожче енергетичне забезпечення в Україні.

«Вони свою кишеню або тих, від кого залежать, наповнюють від дорожчої енергії, ніж атомна»,

– наголосив президент.

Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє «Енергоатому» закупити в Болгарії необхідне обладнання для третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Керівництво «Енергоатому» вітало це рішення, назвавши його стратегічним для посилення енергетичної незалежності України.

Проте деякі експерти вказують на ризики, пов’язані з будівництвом енергоблоків, зокрема на питання закупівлі російських реакторів в умовах війни. Вартість добудови наразі залишається невідомою, а парламент Болгарії вже дав дозвіл на продаж обладнання з атомної станції «Белена» за суму не менше ніж 600 мільйонів євро.

Зараз на Хмельницькій АЕС вже експлуатуються два реактори: перший запустили у 1987 році, а другий – у 2004 році. Сумарна потужність обох реакторів ВВЕР-1000 становить 2000 мегават.