Головна Політика Зеленський обговорив посилення ППО України із лідерами Данії та Нідерландів

Зеленський обговорив посилення ППО України із лідерами Данії та Нідерландів

by host

Президент Володимир Зеленський протягом дня проводив низку переговорів із представниками держав-партнерів України – про це він повідомив у вечірньому зверненні 8 травня.

Зокрема, за його словами, низка переговорів стосувалася посилення оборони:

«Данія – ми обговорили посилення нашої ППО, виконання оборонних домовленостей. Нідерланди – обговорили з Марком (Рютте – ред.), паном Прем’єр-міністром, пошук додаткових систем Patriot».

Крім того, Зеленський повідомив, що сьогодні заслухав доповідь міністра оборони Рустема Умєрова та звіт головнокомандувача Олександра Сирського.

Читайте також: Румунія готова обговорити передачу Україні системи Patriot – президент

«Наші позиції на фронті, фізичний захист наших людей і громад, зрив будь-яких спроб російських наступальних дій – це нагальні пріоритети», – додав президент.

Засоби протиповітряної оборони залишаються пріоритетом військової допомоги, про яку Київ домовляється із країнами-партнерами. Зокрема, 8 травня голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель наголосив на потребі України в додаткових системах ППО після чергової масованої ракетної атаки Росії.

Раніше Німеччина пообіцяла надати додаткову батарею Patriot, а Іспанія заявила, що поставить зенітні ракети Patriot. Інші європейські країни, включаючи Грецію, Нідерланди, Польщу, Румунію та Швецію, також мають системи Patriot.

Читайте також