Головна Політика Зеленський і Орбан зустрілися в Києві. В ОП кажуть про «важливу розмову про майбутнє Європи»

Зеленський і Орбан зустрілися в Києві. В ОП кажуть про «важливу розмову про майбутнє Європи»

by host
Зеленський і Орбан зустрілися в Києві. В ОП кажуть про «важливу розмову про майбутнє Європи»

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан провели переговори в Києві.

Як повідомляє глава Офісу президента Андрій Єрмак, для цього візиту було «багато зроблено».

«Важлива розмова про майбутнє Європи, безпеку, міжнародне право, Формулу миру», – написав він у телеграмі, додавши спільне фото Зеленського і Орбана.

Також пресслужба Орбана опублікувала подібне фото.

«Мета угорського головування – сприяти вирішенню викликів, які стоять перед Європейським Союзом. Тому моя перша поїздка привела до Києва», – зазначається у підписі.

Візит Орбана, який є критиком західної військової допомоги Україні, відбувається через день після того, як Угорщина взяла на себе ротаційне головування в Раді Європейського союзу.

На початку травня Володимир Зеленський провів телефонні переговори з Віктором Орбаном, під час яких «підкреслив зацікавленість України у добросусідських відносинах з Угорщиною».

Орбан, який керує Угорщиною з парламентською більшістю з 2010 року, викликав гнів багатьох лідерів ЄС своїми очевидними нападками на демократію, основоположні принципи блоку й інклюзивність, його протидією санкціям проти Росії, а також його тісними зв’язками з президентом РФ Володимиром Путіним.

Угорщина послідовно критикує військову допомогу Україні під різними приводами. У жовтні 2023 року Орбан заявив, що його країна продовжує спілкування з Росією «заради миру».

Наприкінці серпня минулого року Віктор Орбан під час інтерв’ю заявив, що Захід має укласти угоду із президентом РФ Володимиром Путіним, яка не передбачатиме повернення окупованого Криму і членство України в НАТО.

У відповідь на це в МЗС заявили, що «Україна не торгує ні своїми територіями, ні своїм суверенітетом».

Читайте також