Головна Політика Завершено розслідування щодо можливої корупції голови АМКУ

Завершено розслідування щодо можливої корупції голови АМКУ

by Войтенко Наталія
декларації

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове розслідування стосовно голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка. Про це повідомили пресслужби САП та НАБУ. Чиновника підозрюють у незаконному збагаченні на суму 72 мільйони гривень та поданні недостовірної інформації в деклараціях, розслідування розпочалося після виходу журналістського матеріалу «Схем» (Радіо Свобода).

Про це розповідає News IO

«9 грудня 2024 року прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про зміну підозри та про завершення досудового розслідування у справі стосовно чинного очільника державного органу зі спеціальним статусом, підозрюваного у незаконному збагаченні на понад 72 млн грн та декларуванні недостовірних відомостей», – йдеться у повідомленні антикорупційної прокуратури.

Підозра Кириленку була оголошена у серпні, спочатку він обвинувачувався у збагаченні на 56,2 млн гривень, але тепер сума зросла. В САП повідомили, що частина майна була придбана за ціною нижчою за ринкову, при цьому законні доходи чиновника та його родини не дозволяли таких покупок.

Кириленко також не вказав у деклараціях за 2020-2023 роки придбане майно. Серед цього майна є великий маєток, дві земельні ділянки під Києвом, офісна нерухомість, кілька кросоверів та апартаменти в Ужгороді. Вони оформлені на родичів його дружини, які не мають офіційних доходів, що могли б пояснити такі покупки.

Розгляд справи у суді

Дата початку розгляду справи у Вищому антикорупційному суді – 15 серпня. Прокурори наполягали на взятті Кириленка під варту з можливістю застави у 120 мільйонів гривень, але суддя Володимир Воронько вирішив інакше та призначив заставу у 30 мільйонів без взяття під варту. Кириленко має здати закордонні паспорти, не спілкуватися зі свідками та носити електронний браслет.

За словами Кириленка, джерелом коштів є капітал родини, отриманий у 90-ті роки завдяки продажу акцій заводу «Стирол» у Горлівці. Однак жодних документальних підтверджень цього знайти не вдалося.