Головна Агросектор Зарплати працівників елеваторів в Україні зросли на 10-25% у 2024 році

Зарплати працівників елеваторів в Україні зросли на 10-25% у 2024 році

Agrohub

Заробітна плата працівників елеваторів в Україні зазнала відчутного зростання у 2024 році, збільшившись на 10-25% залежно від посади. Такі дані були отримані завдяки дослідженню, проведеному компанією Agrohub, яка вивчила 77 елеваторів, де працює приблизно 4 тисячі співробітників.

Про це розповідає News IO

Аналіз різних груп посад на елеваторах

У ході дослідження аналітики Agrohub розглянули 8 груп посад, включаючи керівництво елеватора, інженерну та енергетичну служби, лабораторію, а також працівників виробництва, обслуговування залізничних колій, трактористів та водіїв. Основними формами оплати залишаються місячна та погодинна.

Для прикладу, головний інженер у середньому заробляє 42 тисячі гривень на місяць, завідувач лабораторії — 35,1 тисячі гривень, а головний енергетик — 35,4 тисячі гривень, що значно більше у порівнянні з минулим роком.

Різноманітність у структурі доходів

Дослідження також виявило, що структура доходів на елеваторах суттєво варіює. Наприклад, завідувач лабораторії отримує 83% свого доходу як постійну зарплату, 11% як бонуси, а решту складають інші доплати. Для апаратника оброблення зерна змінний дохід складає 57%, а решта — це інші доплати, відпускні та бонуси.

Аналіз також охопив елеватори різних типів потужністю від 30 тисяч тонн до понад 100 тисяч тонн. На елеваторах з потужністю 30-50 тисяч тонн фонд оплати праці на кожну тонну переробленого зерна збільшився на 28% у порівнянні з минулим роком.

«Цьогоріч ми бачимо стабільність у кількості персоналу на елеваторах, незважаючи на економічні виклики. Компанії намагаються утримувати кадри, регулярно підвищуючи зарплати. Попри те, що оборотність зерна дещо знизилась, роботодавці продовжують інвестувати в оплату праці, розуміючи важливість кваліфікованих фахівців у галузі», — підсумовує керівник Agrohub HR360 Benchmarking Дмитро Лєбєдєв.

Кількість персоналу на елеваторах залишилася майже незмінною порівняно з попереднім роком, а гендерний розподіл також зберігся: 70% працівників — чоловіки, а 30% — жінки. Чоловіки переважно обіймають інженерні та керівні посади, тоді як жінки працюють у лабораторіях.