Головна Політика запропонуємо Путіну майданчик, де він може визнати, що програв

запропонуємо Путіну майданчик, де він може визнати, що програв

by host

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить можливості вести мирні переговори з президентом Росії Володимиром Путіним.

«А можна говорити з глухою людиною? Чи можна говорити з людиною, яка вбиває своїх опонентів? Питання у юридичній і політичній площині. Ми запропонуємо майданчик, на якому він (Путін – ред.) може погодитися з тим, що він програв цю війну, і що це була велика помилка (вона для нього маленька, а для нас і для всього демократичного світу – це трагедія). Тому повинна бути справедливість у цьому питанні», – сказав Зеленський на пресконференції 25 лютого.

На запитання про те, чи Україна програє в цій війні, Зеленський сказав: «Я впевнений, що ні. Найважче було 24-е, два роки тому. У нас немає цієї альтернативи – не перемогти, немає можливості програти. Що таке «Україна програє»? Нас не буде, не буде нашого існування. Нам точно не підходить такий фінал боротьби за своє життя», – сказав голова держави.

За його словами, те, як буде розвиватися ситуація на полі бою, залежить від підтримки Заходу.

Зеленський також зазначив, що Путін наразі планує залишатися при владі в Росії до 2030 року. «Він бачить себе до 30-го року, а ми би хотіли з ним закінчити раніше», – заявив президент.

Раніше американський Інститут вивчення війни (ISW) до другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну заявив, що президент Росії Володимир Путін «залишається смертельною загрозою» для НАТО, а також для України.

Аналітики наголосили, що ситуація на полі бою нині – «важка, але далеко не безнадійна».

«Російські війська відновили ініціативу на полі бою й атакують і мають здобутки. Ці здобутки поки що дуже обмежені й даються надзвичайно дорогою ціною. За взяття Авдіївки загинули, ймовірно, більше російських солдатів, ніж за всю радянсько-афганську війну», – йдеться в повідомленні.

В ISW заявили, що українці втомлені й стурбовані тим, що американська військова допомога припиниться, «але вони продовжують воювати з рішучістю, винахідливістю й майстерністю».

Раніше в інтерв’ю Fox News президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна у 2024 році планує не лише оборонятися, але й готувати новий контрнаступ.

Читайте також