Головна Агросектор Загальна площа зареєстрованих в ДАР агрогосподарств становить приблизно 14,5 млн га

Загальна площа зареєстрованих в ДАР агрогосподарств становить приблизно 14,5 млн га

by host

Кількість реєстрацій в Державному аграрному реєстрі становить понад 165 тис. користувачів, загальна площа зареєстрованих агрогосподарств – приблизно 14,5 млн га. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час презентації проекту закону про «Державний аграрний реєстр». Презентація відбулася на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. 

За словами Дениса Башлика, необхідність прийняття окремого закону про «Державний аграрний реєстр» зумовлена успіхом запуску і поточного функціонування ДАР і є логічним продовженням еволюції його розвитку. 

«Наявні плани щодо розвитку ДАР частково виходять за існуюче законодавче регулювання. З огляду на це прийняття окремого закону сприятиме вдосконаленню системи та досягненню кінцевої мети – щоб ДАР став єдиним вікном для спілкування агровиробника та держави», – зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України. 

За результатами розгляду та обговорення Комітет підтримав ініціативу щодо розробки окремого законопроекту про ДАР. Документ передбачатиме вдосконалення механізмів надання державної підтримки, міжнародної технічної допомоги, підтримки коштом місцевих бюджетів, грантів у сільському господарстві чи іншу допомогу, ведення та адміністрування ДАР, а також приведення положень, які регулюють функціонування аграрного реєстру у відповідність до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри».

Джерело: Аграрні новини

Читайте також