Головна Агросектор Заборона на вилов раків в Україні: старт та передбачені штрафи

Заборона на вилов раків в Україні: старт та передбачені штрафи

by Войтенко Наталія
ріки

З 1 грудня 2024 року в Україні запроваджується щорічна заборона на вилов раків на більшості рибогосподарських водойм. Цей захід спрямований на збереження і охорону раків у період їх спарювання, виношування ікри та першої линьки.

Про це розповідає News IO

Державне агентство розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм України інформує, що на ріці Дунай та придунайських озерах заборона розпочнеться 5 грудня, а на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам’янському і Дніпровському водосховищах — з 15 грудня.

Особливості захисту раків в Закарпатті

На Закарпатті, де домінують угруповання раків червонокнижного широкопалого виду, вилов заборонений протягом всього року. Це пов’язано з необхідністю збереження цього рідкісного виду.

Штрафи та відповідальність за порушення

Держрибагентство підкреслює, що за вилов раків у період заборони на рибалок чекають серйозні покарання. Вони варіюються від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих збитків рибному господарству. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

«Сучасна несприятлива екологічна ситуація та браконьєрський вилов призвели до зменшення природних запасів раків. Тому звертаємося до рибалок з проханням не забувати про відповідальне ставлення до цих річкових мешканців та дотримуватися встановлених обмежень», — підкреслюють у відомстві.

На території України водяться три види раків: довгопалий, широкопалий і товстопалий. Останні два види занесені до Червоної книги України, і їх вилов залишається суворо забороненим протягом усього року.