Головна Суспільство за час повномасштабної війни в Україні майже 2 000 дітей загинули або були поранені

за час повномасштабної війни в Україні майже 2 000 дітей загинули або були поранені

by host

Щонайменше 1 993 дитини в Україні були вбиті або поранені з моменту повномасштабного вторгнення Росії. В середньому це дві дитини щодня, повідомляє 13 травня дитячий фонд Організації об’єднаних націй із захисту прав та інтересів дітей ЮНІСЕФ.

У фонді зауважили, що це цифри, які змогла перевірити ООН, але справжня кількість, ймовірно, набагато вища.

«Окрім вбивств дітей та фізичної шкоди, спричиненої нападами, багато дітей по всій Україні зазнали втрат і насильства, які завдали шкоди їхньому психічному здоров’ю та благополуччю. Половина підлітків повідомляють про проблеми зі сном, а кожен п’ятий має нав’язливі думки та спогади», – зазначили в організації.

За даними ЮНІСЕФ, майже половина дітей, які навчаються в школах України, пропускають очне навчання, а майже мільйон дітей по всій країні взагалі не мають доступу до очного навчання через небезпеку.

9 травня в Офісі генпрокурора повідомили, що через російську агресію в Україні загинули 546 дітей, кількість постраждалих зросла до 1330.

Протягом минулого тижня внаслідок російського обстрілу Харкова 8 травня постраждали четверо дітей – дівчинка 8 років, двоє хлопчиків 14 років, хлопчик 15 років, обстрілу Нікополя на Дніпропетровщині 7 травня постраждала 6-річна дівчинка, 6 травня через російські атаки Угроїдів на Сумщині та Борової на Харківщині постраждали двоє підлітків віком 15 і 14 років та 16-річна дівчина відповідно.

За даними Офісу генпрокурора, найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій – 530, Харківській – 365, Херсонській – 150, Дніпропетровській – 137, Київській – 130, Запорізькій – 108, Миколаївській – 104.

Читайте також