Головна Політика Євросоюз продовжив санкції проти білоруської влади

Євросоюз продовжив санкції проти білоруської влади

by host

Рада Європейського Союзу повідомила про продовження на рік обмежувальних заходів щодо «відповідальних за внутрішні репресії та порушення прав людини в Білорусі», йдеться в комюніке Ради.

«Індивідуальні обмежувальні заходи включають заморожування активів і заборону надавати кошти. Фізичні особи додатково підпадають під заборону на подорожі», – зазначено у документі.

Вказано, що наразі у санкційному списку перебувають 233 фізичні особи, у тому числі Олександр Лукашенко, і 37 юридичних осіб.

«Білорусь також залишається об’єктом цілеспрямованих економічних санкцій, включаючи обмеження у фінансовому секторі, торгівлі, товарах подвійного призначення, технологіях і телекомунікаціях, енергетиці, транспорті та інших», – повідомили у Раді ЄС.

Читати також: Лукашенко заявив, що братиме участь у президентських виборах у Білорусі 2025 року

У європейській інституції також підтвердили своє зобов’язання «притягнути до відповідальності винних у порушеннях прав людини» та повідомили, що санкції діятимуть «поки білоруська влада продовжує такі дії» (порушення прав людини – ред).

25 лютого у Білорусі під жорстким контролем і за посиленої безпеки пройшли парламентські й місцеві вибори на тлі закликів опозиції до бойкоту голосування. Державний департамент США розкритикував проведені в Білорусі парламентські й місцеві вибори, назвавши їх фіктивними.

Європейський Союз і країни-члени організації почали вводити санкції проти Білорусі після силового розгону протестів проти фальсифікації результатів президентських виборів. Тоді вони припинили майже всі програми, які реалізує Євросоюз у Білорусі, та обмежили дипломатичну присутність.

Міжнародні санкції посилилися після того, як 24 лютого 2022 року Олександр Лукашенко підтримав російське військове вторгнення в Україну та дозволив використовувати територію, військову інфраструктуру та повітряний простір Білорусі для вторгнення російської армії та обстрілів українських міст.

Читайте також