Головна Агросектор Європейський попит на українське масло підвищує ціни на молоко

Європейський попит на українське масло підвищує ціни на молоко

by host
сировина

У другій половині листопада ціни на молоко-сировину в Україні зросли через підвищений інтерес європейських трейдерів до вітчизняного вершкового масла. Однак, існує ймовірність стабілізації цін у грудні через зниження попиту на молочну продукцію на внутрішньому ринку, – зазначив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Про це розповідає News IO

Станом на 20 листопада середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку досягла 19,40 грн/кг без ПДВ, що на 1,00 грн більше, ніж у жовтні. Ціни в господарствах варіюються від 18,30 до 20,50 грн/кг. Нижня межа зросла на 80 коп., а верхня – на 1,00 грн.

Зростання цін на всі ґатунки молока

Ціна вищого ґатунку в середньому становила 18,65 грн/кг, збільшившись на 1,20 грн. Діапазон цін коливається від 17,40 до 20,50 грн/кг. Порівняно з жовтнем, нижня межа підвищилася на 90 коп., а верхня – на 2,50 грн.

Молоко першого ґатунку сягнуло середньої ціни 17,70 грн/кг без ПДВ, що на 1,00 грн більше від жовтня. Мінімальна ціна залишилася на рівні 16,00 грн/кг, а максимальна зросла на 2,00 грн до 19,00 грн/кг.

Таким чином, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 18,58 грн/кг, що на 1,07 грн більше, ніж місяць тому.

“На підвищення цін вплинула активізація попиту на вершкове масло на зовнішніх ринках у листопаді”, – зазначив Георгій Кухалейшвілі.

Внутрішній ринок та перспективи стабілізації

Попит на молоко-сировину з боку українських молокопереробників вже не такий активний, як у вересні чи жовтні. Це пов’язано зі зменшенням споживчого попиту на молочну продукцію в країні. Зростання цін на продукти харчування змусило споживачів знижувати витрати на молочні продукти, віддаючи перевагу дешевшим спредам.

Високі ціни на готову продукцію ускладнюють її реалізацію на внутрішньому ринку, що стримує зростання цін на сире молоко. За таких умов можливо несуттєве підвищення цін на початку грудня з подальшою стабілізацією в другій половині місяця.