У Лондоні відбулася зустріч керівників зовнішньополітичних відомств Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Іспанії, Великої Британії та високого представника Європейського Союзу у форматі Веймар+. Під час переговорів було прийнято спільну заяву, яка визначає нові підходи до підтримки України, зміцнення євроатлантичної безпеки й заходи щодо стримування російської федерації.
Про це розповідає News IO
Ключові напрямки підтримки України
Відомо, що учасники саміту підтвердили свою солідарність із народом України, підкресливши непохитну відданість територіальній цілісності та суверенітету нашої держави у міжнародно визнаних кордонах. Однією з головних тем стало питання необхідності негайного 30-денного перемир’я, що має стати підґрунтям для можливих мирних переговорів.
Особливу увагу було приділено темі безпекових гарантій для України. Учасники зустрічі запропонували створення коаліції сил підтримки, що діятимуть на суші, у повітрі та на морі. Метою такої коаліції є стабілізація ситуації після завершення бойових дій і гарантування безпеки у довгостроковій перспективі.
Оборона, відбудова та нові санкції проти росії
Окремо учасники формату Веймар+ погодили низку кроків для підсилення обороноздатності Збройних сил України. Йдеться про поповнення запасів озброєнь та модернізацію оборонного сектору, що має забезпечити ефективну протидію російській агресії.
Країни також готуються до масштабної конференції з відновлення України, яка відбудеться в липні в Римі. Під час цього заходу планується затвердити нові зобов’язання із реконструкції та післявоєнного відродження держави.
«Учасники зустрічі анонсували запровадження нових санкцій проти російської федерації, серед яких – протидія “тіньовому флоту”, обмеження імпорту енергоносіїв та подальше збереження заморожених активів країни-агресора».
Не менш важливою частиною спільної заяви стало питання посилення співпраці між Україною, НАТО та Європейським Союзом для зміцнення безпеки на всьому європейському континенті. Учасники наголосили на необхідності розвивати обороноздатність ЄС та НАТО, враховуючи сучасні загрози з боку росії.