У Тирані розпочався саміт Європейської політичної спільноти, який об’єднав лідерів із різних країн континенту. Участь у заході взяв президент України Володимир Зеленський, а також чільні політики європейських держав. Під час зустрічі обговорюють ключові питання безпеки, стабільності та подальших дій у відповідь на агресивні кроки російської федерації.
Про це розповідає News IO
Новий тиск на росію: деталі санкцій
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наголосив на важливості спільних дій партнерів у питанні припинення вогню. Він підкреслив, що відсутність президента росії на переговорах у Стамбулі свідчить про небажання російського керівництва досягти миру і вказує на затягування процесу. Стармер підкреслив необхідність збереження єдності серед союзників та готовність реагувати спільно посиленням санкцій, якщо росія не припинить агресію.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн нагадала, що російський президент закликав до припинення вогню на 9 травня, але сам не дотримався власної ініціативи, а також пропонував провести переговори між Україною та росією у Туреччині. Водночас Зеленський був відкритий до такого діалогу, але путін на зустріч не з’явився.
«Президент Зеленський був готовий зустрітися, але президент Путін так і не з’явився, і це показує його справжні переконання. Тож ми будемо посилювати тиск, ми працюємо над новим пакетом санкцій, до яких входять санкції проти «Північного потоку-1» і «Північного потоку-2»».
Санкції та стратегія Євросоюзу
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що наступний пакет санкцій ЄС передбачає розширення обмежень на додаткові судна так званого тіньового флоту, зниження цінової стелі на нафту, а також нові заходи щодо російського фінансового сектора. Вона наголосила, що метою цих дій є посилення тиску на кремль, аби змусити російську сторону сісти за стіл справжніх мирних переговорів. Як підкреслила голова Єврокомісії, «тому що ми хочемо миру і мусимо посилювати тиск, доки президент Путін не буде готовий (до миру – ред.)».
Питання подальшої безпеки та підтримки України були серед основних тем порядку денного саміту. Лідери країн обговорили також шляхи зміцнення демократичних інститутів Європи на тлі триваючої агресії росії проти України.