Головна Політика Європейська комісія розглядає скасування дотацій для фермерів ЄС на користь України

Європейська комісія розглядає скасування дотацій для фермерів ЄС на користь України

Для фермерів ЄС можуть скасувати деякі дотації: як це допоможе Україні

Європейська комісія почала досліджувати можливість скасування субсидій на гектар для фермерів Європейського Союзу. Про це повідомив партнер проєктів «Інфагро» Максим Фастєєв у своєму Telegram-каналі UA-82,5.

Про це розповідає News IO

Нова ітерація Спільної аграрної політики

Фастєєв зазначив, що платформа «Стратегічний діалог» щодо майбутнього сільського господарства в ЄС розглядає варіант відмови від традиційної підтримки фермерів через дотації на гектар у рамках нової ітерації Спільної аграрної політики (CAP) з 2027 року. Експерт нагадав, що обговорення цієї теми активізувалося з лютого, і нещодавно європейські колеги підтвердили можливість таких змін.

Вплив на економіку України та ЄС

На думку Фастєєва, цей радикальний крок може суттєво вплинути на агробізнес в Україні. Серед можливих наслідків зазначають:

  • Відмову від прямих дотацій, що знижують економічну ефективність та конкурентоспроможність українських аграріїв на міжнародному ринку.
  • Вивільнення бюджету ЄС, що переживає стагнацію.
  • Зміни у підходах до підтримки малих господарств, що дозволять уникнути проблем, які виникають у Польщі, де фермери ділять свої угіддя для отримання максимальних субсидій.

Також обговорюється, як нова концепція розширення ЄС, зокрема приєднання України, може зменшити ризики розбалансування європейського бюджету в умовах дотацій. Попри це, «зелену повістку» не відміняють – вона стане основою для формування фінансової підтримки агробізнесу в ЄС, незалежно від розміру господарств.

«Після того, як дискусія з лютого вже почала активно з’являтись у відкритих джерелах, наприкінці минулого тижня високу ймовірність цих змін мені підтвердили європейські колеги в приватному спілкуванні», – уточнив Максим Фастєєв.

Таким чином, нова стратегія може сприяти інтеграції України в європейський агробізнес без додаткових умов. Однак, якщо ця ініціатива отримає схвалення, реакція польських фермерів може бути непередбачуваною, враховуючи їхні попередні побоювання щодо зміни аграрної політики.

Для українського агробізнесу це може стати додатковим стимулом до активної участі в євроінтеграційних процесах, особливо у сфері тваринництва, де важливими є питання благополуччя тварин та сталого розвитку первинного виробництва.