Головна Політика Європарламент закликає до санкцій проти влади Грузії через порушення демократії

Європарламент закликає до санкцій проти влади Грузії через порушення демократії

Європарламент закликає ввести санкції проти грузинської влади – резолюція

Європейський парламент ухвалив нову резолюцію, в якій висловлюється заклик до запровадження санкцій проти еліти Грузії, пов’язаної з правлячою партією «Грузинська мрія». У документі, підтриманому 400 євродепутатами, 63 проголосували проти, а 81 утримався від голосування.

Про це розповідає News IO

Санкції за демократичні порушення

Парламентарі наголошують на необхідності введення персональних санкцій ЄС проти тих представників грузинської влади, які причетні до відкату демократії в країні, фальсифікації виборів і переслідування опозиційних сил. Особливо згадуються олігарх Бідзіна Іванішвілі, прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе та спікер парламенту Шалва Папуашвілі. В резолюції також критикуються судді, які ухвалюють політично упереджені рішення проти учасників протестів, а також медійники, які підтримують інтереси правлячої партії та поширюють дезінформацію.

Політична ситуація в Грузії

У документі зазначено, що Європарламент не визнає органи влади, сформовані «Грузинською мрією» після виборів 16 жовтня, зокрема новообраного президента Михеїла Кавелашвілі. Депутати продовжують вважати Саломе Зурабішвілі легітимною президенткою країни. Запровадження індивідуальних санкцій вимагає згоди всіх держав-членів ЄС, але на даний момент це ускладнено позицією Угорщини та Словаччини, які виступають проти санкцій.

Резолюції Європейського парламенту мають символічний характер та відображають політичну позицію євродепутатів. У листопаді 2024 року Європарламент також засудив парламентські вибори в Грузії, наголосивши на їх неналежності.

Політична криза в Грузії загострилася після перемоги «Грузинської мрії» на виборах, що були затьмарені численними порушеннями, включаючи підкуп голосів та насильство. З листопада 2024 року в країні тривають протести, спровоковані заявою Кобахідзе про призупинення переговорів щодо вступу до ЄС. У грудні мітинги біля парламенту неодноразово переростали у сутички, в результаті яких постраждали сотні людей. Більше 400 опозиційних активістів було затримано, а 53 з них обвинувачуються у «груповому насильстві» та псуванні державного майна.