Європейський парламент звернувся до світової спільноти із закликом вжити «швидких і рішучих заходів» у зв’язку з ескалацією агресії російської федерації проти України. Ця резолюція була підтримана 390 депутатами, тоді як 135 висловилися «проти», а 52 утрималися від голосування.
Про це розповідає News IO
Депутати Європарламенту рішуче засудили використання росією північнокорейських військових проти української армії та проведення випробувань нових балістичних ракет на території України. Ці дії розглядаються як новий етап у війні, який несе загрозу безпеці всієї Європи.
Підтримка міжнародної спільноти для України
Наполягаючи на принципі, що «жодні переговори щодо України не можуть відбуватися без України», євродепутати закликали Європейський Союз досягти якомога ширшої міжнародної підтримки української держави та шукати мирне вирішення конфлікту. Крім того, вони засудили Іран, Білорусь та Північну Корею за їхню військову допомогу росії та закликали країни-члени ЄС посилити санкційний тиск на ці держави.
Заклик до посилення санкцій та військової підтримки
Європарламент також звернувся до Китаю з вимогою припинити будь-яку військову допомогу чи допомогу подвійного призначення, яку він надає росії. У резолюції зазначено, що відмова змінити позицію може серйозно вплинути на двосторонні відносини між ЄС та Китаєм.
У документі також міститься заклик до ЄС посилити військову підтримку України, надаючи їй літаки, ракети дальнього радіусу дії, системи протиповітряної оборони, такі як Patriot і SAMP/T, боєприпаси, а також ПЗРК, артилерію та тренувальні програми для українських військових.
Держави-члени ЄС та їхні союзники по НАТО мають взяти на себе зобов’язання підтримувати Україну у військовому відношенні як колективно, так і індивідуально, виділяючи на це не менше 0,25% свого ВВП щорічно, згідно з текстом резолюції.
Очільник Генерального штабу Збройних сил України повідомив, що в Курській області рф перебуває понад 11 тисяч військових КНДР, які вже брали участь у бойових діях проти українських сил. Раніше розвідувальні служби України та країн Заходу повідомляли про відправку північнокорейських військових до зони боїв у Курській області рф, де москва отримала близько 12 тисяч військових з десантно-штурмових підрозділів КНДР.
Це є першим масштабним розгортанням військових сил КНДР за кордоном і першим їх використанням у Європі. Північна Корея залишається під жорсткими міжнародними санкціями, будь-яке військове співробітництво з нею заборонене розпорядженням Ради безпеки ООН. москва, яка брала участь у розробці цих санкцій, пізніше назвала їх застарілими, оскільки зміцнює військову співпрацю з Пхеньяном.