Європейський парламент рішуче виступив проти результатів парламентських виборів у Грузії, що відбулися 26 жовтня, закликавши до їх перегляду. У своїй резолюції європейські депутати висловилися проти офіційних підсумків голосування, засудивши процес як невільний і несправедливий.
Про це розповідає News IO
«Грузинська мрія» несе повну відповідальність за відступ країни від демократичних стандартів».
Резолюцію підтримали 444 депутати, 72 висловилися «проти», а 82 утрималися. Європарламентарі наголосили на численних порушеннях під час виборів, зокрема на залякуванні виборців, фальсифікаціях та перешкодах в роботі спостерігачів і ЗМІ. У зв’язку з цим, результати, оголошені Центральною виборчою комісією Грузії, вони вважають недостовірними.
Заклики до санкцій і обмеження контактів
Європарламент вимагає проведення нових виборів протягом року під міжнародним наглядом. Крім того, європейські депутати закликають країни ЄС застосувати персональні санкції щодо грузинських посадовців, зокрема прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе та інших ключових фігур. Вони також рекомендують обмежити офіційні контакти з грузинським урядом через антидемократичні дії, зокрема ухвалення «закону про прозорість та іноземний вплив», що фактично зупинило інтеграцію до ЄС.
Політична ситуація в країні
Під час останніх виборів партія «Грузинська мрія» здобула 53,9% голосів, отримавши 89 з 150 місць у парламенті. Опозиційні партії поділили інші місця, але результати були визнані лише правлячою партією. На тлі протестів, що охопили країну, парламент працює без участі опозиційних партій, які заперечують його легітимність. 25 листопада депутати від «Грузинської мрії» визнали повноваження всіх 150 депутатів.