Головна Політика Єврокомісія уточнила позицію щодо угоди з Україною про критично важливі ресурси

Єврокомісія уточнила позицію щодо угоди з Україною про критично важливі ресурси

«Немає ніякої пропозиції». В Єврокомісії уточнили заяву Сежурне щодо угоди з Україною про ресурси

Під час свого візиту до Києва єврокомісар із промислової стратегії Стефан Сежурне «підтвердив зобов’язання» реалізувати меморандум про взаєморозуміння між Україною і ЄС щодо критично важливих ресурсів, укладений чотири роки тому. Про це на брифінгу повідомив речник Єврокомісії Томас Реньє, зазначивши, що Європейський Союз прагне «прискорити роботу для зміцнення взаємовигідного партнерства».

Про це розповідає News IO

При цьому він коментував заяву Сежурне про те, що ЄС нібито запропонував Україні укласти нову угоду в цій сфері. «Немає ніякої пропозиції. З 2021 року ЄС має партнерство з Україною щодо критичних матеріалів, оформлене через наш Меморандум про взаєморозуміння. Це партнерство, укладене чотири роки тому, стосується не лише забезпечення ланцюгів постачання для ЄС, але й сприяння створенню місцевої цінності, розбудови потенціалу в країнах-партнерах», — підкреслив Реньє в своїй заяві.

«Як бачите, тут справді йдеться про співпрацю з Україною, а не про будь-яку конкуренцію зі США», — зазначив речник.

Єврокомісар також додав, що «21 із 30 найважливіших матеріалів, яких потребує Європа, може бути надано Україною в рамках взаємовигідного партнерства». Проте він не уточнив, які саме ресурси маються на увазі, і українська влада не підтверджувала цю інформацію.

Сежурне наголосив, що Європа ніколи не вимагатиме угоди, яка була б невигідною для будь-якої зі сторін.

Водночас, угоду щодо доступу до родовищ рідкісноземельних металів Україні раніше запропонували США. Президент Дональд Трамп заявив, що таким чином планує відшкодувати надану Києву допомогу, обсяг якої він оцінив у 500 мільярдів доларів. Після відхилення першого варіанту угоди українською стороною, Трамп різко розкритикував президента України Володимира Зеленського, стверджуючи, що допомога від США становила близько 100 мільярдів доларів.

24 лютого Трамп анонсував зустріч із Зеленським у найближчі два тижні для підписання угоди про доступ до рідкісноземельних металів. «Узгоджено майже всі ключові деталі. Ми маємо намір завершити їх якнайшвидше, щоб приступити до підписання документа», — повідомили в Києві.

Тим часом, російський лідер Володимир Путін заявив, що рф готова запропонувати державним і приватним структурами США спільну роботу з рідкісноземельних металів.