Головна Політика ЄС не запроваджуватиме повну заборону на імпорт російського ЗПГ

ЄС не запроваджуватиме повну заборону на імпорт російського ЗПГ

Європейський Союз не планує запроваджувати повну заборону на закупівлю зрідженого природного газу (ЗПГ) з росії в рамках 16-го пакету санкцій, який офіційно буде представлений 29 січня. Про це свідчать проєкти документів, з якими ознайомилося Радіо Свобода.

Про це розповідає News IO

Згідно з новими санкціями, буде заборонено постачання російського ЗПГ на термінали, що не підключені до європейської газорозподільної системи. Проте це обмеження не торкнеться значної частини імпорту сировини з россії до ЄС.

Зростання постачання російського ЗПГ до ЄС

За даними звіту, опублікованого 28 січня, торік постачання ЗПГ з росії до країн ЄС зросло майже на 4% у порівнянні з 2022 роком. У грудні 10 країн ЄС, серед яких Фінляндія, Польща та країни Балтії, звернулися до Європейської комісії з проханням негайно заборонити імпорт російського газу та ЗПГ.

Європейський Союз вже запровадив санкції на більшу частину імпорту російського вугілля та нафти, але запровадження обмежень на трубопровідний газ з россії поки що залишається проблематичним. Це пов’язано з тим, що деякі європейські країни справді залежать від таких постачань, а для запровадження нових санкцій потрібне одноголосне схвалення всіх членів блоку.

Нове обмеження на імпорт алюмінію та санкції проти російських банків

Окрім обмежень на постачання ЗПГ, 16-й пакет санкцій передбачає накладення штрафів на 74 нафтові танкери з російського тіньового флоту, а також заборону на імпорт російського алюмінію. За даними Bloomberg, ці обмеження будуть впроваджені поступово, дозволяючи європейським покупцям імпортувати алюміній з росії протягом року за системою квот, перш ніж запровадити повну заборону.

Європейський Союз також розглядає можливість відключення близько 15 російських банків від системи міжнародних платежів SWIFT. На вересень 2024 року, понад 200 російських банків залишаються підключеними до цієї системи.

Крім того, новий пакет санкцій передбачає розширення списку осіб і організацій, які підпадуть під обмеження через повномасштабне вторгнення росії в Україну, включаючи заходи проти російських ЗМІ, що беруть участь у дезінформаційній кампанії, координованій російською владою.

У рамках попереднього, 14-го пакету санкцій, ЄС вже запровадив заборону на реекспорт російського ЗПГ через свої порти до третіх країн.