Головна Політика ЄС розробив новий план повної відмови від енергоносіїв із росії

ЄС розробив новий план повної відмови від енергоносіїв із росії

Єврокомісія представила план скорочення залежності ЄС від російських енергоносіїв

Європейська комісія презентувала комплексний план поступового припинення використання російських енергоносіїв у країнах Європейського Союзу. Документ передбачає поетапний вихід з-під залежності від російського газу, нафти та ядерної енергії, при цьому гарантується стабільність енергопостачання, а також контроль над рівнем цін на енергію по всій території ЄС.

Про це розповідає News IO

Основні заходи дорожньої карти Єврокомісії

За останні роки ЄС вже знизив частку імпорту російського газу з 45% до 19%, скориставшись ініціативою REPowerEU. Однак у 2024 році спостерігалося певне відновлення імпорту російського газу. У відповідь на це Єврокомісія визначила нову стратегію, яка містить такі ключові дії:

  • Повне припинення імпорту російського газу до кінця 2027 року шляхом підвищення прозорості та моніторингу ринку, а також відстеження потоків газу на території ЄС. При цьому укладання нових контрактів із російськими постачальниками має бути заблоковано, а чинні угоди з негайним постачанням планують завершити до кінця 2025 року.
  • Впровадження додаткових заходів для боротьби з «тіньовим флотом» — суднами, які москва використовує для транспортування нафти з метою обходу санкцій ЄС.
  • Встановлення обмежень для нових контрактів за участі Агентства Євроатому щодо постачання урану, збагаченого урану та іншої ядерної сировини з росії.

Підготовка національних планів та законодавчі ініціативи

Країни-члени ЄС мають до кінця 2025 року сформувати власні національні стратегії, у яких буде докладно описано конкретні кроки для зменшення залежності від російської енергетики. Ці дії повинні бути скоординованими та безпечними, сприяючи поступовому переходу до чистої енергетики.

«Дорожня карта передбачає поступове виведення російської нафти, газу та ядерної енергії з ринків ЄС у скоординований та безпечний спосіб, поки ЄС переходить на чисту енергію».

У виконавчому органі наголошують, що впровадження цих заходів знизить ризики для енергетичної безпеки Союзу, а також сприятиме економічному розвитку і реалізації кліматичних цілей Європи. Як повідомляється, вже наступного місяця Єврокомісія планує підготувати і представити низку законодавчих пропозицій, які підтримають реалізацію нової дорожньої карти.

Окрім цього, розглядається можливість на рівні законодавства заборонити європейським компаніям укладати будь-які нові угоди щодо постачання російського викопного палива. Такі дії спрямовані на остаточне припинення залежності ЄС від енергоносіїв із росії та зміцнення незалежності енергетичного сектору Європи.