Європейський Союз продовжує надавати фінансову та військову підтримку Україні, підкреслюючи свою незмінну позицію щодо незалежності, суверенітету та територіальної цілісності країни в межах її міжнародно визнаних кордонів. У чернетці висновків саміту 27 лідерів Євросоюзу, що відбудеться у Брюсселі, зазначено, що
Про це розповідає News IO
«Росія має продемонструвати справжню політичну волю для завершення війни»
.
Підтримка мирного процесу
У документі підкреслюється намір Європейського Союзу та його держав-членів сприяти мирному процесу та забезпечити справедливий і тривалий мир для України, що відповідає інтересам як України, так і Європи в цілому. Стратегія «мир через силу» залишається центральною, акцентуючи увагу на посиленні обороноздатності України за рахунок власних військових ресурсів та регулярного фінансування оборонних потреб.
У проєкті комюніке пропонується надання термінової військової допомоги в рамках ініціативи G7 ERA (Extraordinary Revenue Acceleration), яка передбачає 50 мільярдів доларів допомоги за рахунок доходів від заморожених російських активів. Водночас ініціатива щодо пакету допомоги у 40 мільярдів євро, запропонована головною дипломаткою ЄС Каї Каллас, наразі не фіналізована, хоча не виключена й потребує додаткових обговорень.
Гарантії безпеки та санкції
У висновках саміту також згадуються гарантії безпеки для України, які мають стати складовою частиною майбутньої мирної угоди.
«Європейська рада вітає зусилля, що розпочалися в цьому напрямку разом із однодумцями та партнерами по НАТО»
. Однак предметного обговорення миротворчої місії на цьому саміті не буде, оскільки ще необхідно уточнити багато деталей.
Також у документі підкреслюється важливість продовження тиску на росію через запровадження нових санкцій, контроль за виконанням наявних заходів та нерозморожування російських активів до припинення агресії та компенсації завданої шкоди. Окрім того, згадуються зусилля України щодо реформ на шляху до європейського інтеграційного процесу.
Хоча ці висновки саміту, ймовірно, не будуть підтримані Угорщиною, вони, як і на попередньому саміті, увійдуть до загальних висновків як додатки, затверджені рештою 26 країн-членів.