Головна Політика ЄС обговорює санкції проти росії на тлі підготовки саміту США і рф щодо України

ЄС обговорює санкції проти росії на тлі підготовки саміту США і рф щодо України

Дипломати ЄС обговорили можливі домовленості Росії й США про Україну

Під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу активно обговорювалося питання щодо доцільності запровадження 19-го пакету санкцій проти російської федерації. Дипломати, які брали участь у переговорах, зазначили, що хоча деякі країни вже висловили підтримку початку підготовки нового пакету обмежень, поки що процес перебуває на початковій стадії.

Про це розповідає News IO

Санкції ЄС та позиція дипломатів

Один з учасників дискусії наголосив, що для впровадження чергового пакету санкцій слід подолати чимало перешкод, а сам процес може затягнутися. Водночас, за словами іншого дипломата, конкретних рішень щодо того, які саме санкції можуть бути схвалені для посилення тиску на росію, ще не ухвалено.

«Кілька держав вказали, що нам слід почати працювати над 19-м пакетом – справді. Однак це досить далекий міст, до якого потрібно дістатися», – зауважив один зі співрозмовників, обізнаний із перебігом обговорень.

Обговорення санкційних механізмів відбувалося на тлі екстреного засідання міністрів закордонних справ ЄС, яке ініціювала очільниця зовнішньополітичного відомства блоку Кая Каллас. Засідання було скликано у зв’язку з підготовкою до саміту лідерів росії та США, який має відбутися 15 серпня на Алясці. Ключовими темами порядку денного стануть війна в Україні та пошук шляхів її завершення.

Позиції США, росії та України перед самітом

На тлі підготовки до саміту колишній президент США Дональд Трамп 11 серпня висловив ідею можливого «обміну територіями» між Україною та росією. Він також залишився невдоволеним заявами українського керівництва щодо необхідності відповідних конституційних процедур у такому разі.

Згідно з інформацією The Wall Street Journal, володимир путін під час спілкування зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом заявив про готовність до повного припинення вогню, якщо Україна відведе свої війська з усієї Донецької області. Водночас джерела The Washington Post повідомляють, що путін і далі наполягає на збереженні контролю над захопленими росією територіями у Херсонській та Запорізькій областях.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що наша держава не віддаватиме свої території росії. Водночас ні його, ні лідерів країн Європи не запросили на саміт у США. Проте адміністрація США та Дональд Трамп підтримують зв’язок з українським та європейськими лідерами. На 13 серпня заплановано спільну відеоконференцію, ініційовану канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом.