ЄС надасть Україні підтримку для відновлення транзиту нафти через «Дружбу»

|
ЄС надасть Україні підтримку для відновлення транзиту нафти через «Дружбу»

Європейський Союз вирішив надати Україні технічну допомогу та фінансування для оперативного відновлення роботи нафтопроводу «Дружба» після чергових атак рф. Такі кроки стали відповіддю на порушення постачання сирої нафти до Угорщини та Словаччини, спричинене ударами по українській інфраструктурі 27 січня.

Про це розповідає News IO

Консультації та спільні дії для стабілізації енергетики

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила про початок активних переговорів між Україною, Європейським Союзом та державами-членами з метою якнайшвидшого відновлення нафтового транзиту. Робота ведеться на всіх рівнях для забезпечення постачання нафти до Угорщини та Словаччини, які постраждали від перебоїв.

«Європейський Союз запропонував Україні технічну підтримку та фінансування після атак РФ на нафтопровід «Дружба». У Брюсселі заявили про роботу над відновленням постачання нафти до Угорщини та Словаччини».

Пошук альтернативних рішень для енергетичної безпеки

У ЄС наголошують, що енергетична безпека громадян Європи є незмінним пріоритетом. Водночас ведеться робота над розробкою альтернативних маршрутів транспортування неросійської нафти до країн Центральної та Східної Європи, аби зменшити залежність від російських енергоресурсів у майбутньому.

Українська сторона вже прийняла пропозицію щодо допомоги, і європейські експерти готові негайно приступити до роботи над відновленням транзиту. Сторони спільно працюють над забезпеченням стабільності постачання енергоносіїв для всіх країн регіону.