Головна Агросектор ЄС імпортував 3,5 млн тонн пшениці, 70% з яких надійшли з України

ЄС імпортував 3,5 млн тонн пшениці, 70% з яких надійшли з України

by host

Європейський ринок протягом останніх днів демонструє тенденцію до зниження цін на основні зернові культури, такі як пшениця і кукурудза. Водночас, ціни на ріпак і сою залишаються стабільними, що зумовлено останніми подіями у воєнних діях в Україні, повідомляє німецьке видання Agrarheute.com.

Про це розповідає News IO

Аналітики відзначають, що ринок пшениці зазнає тиску через відсутність нових факторів, які могли б підтримати його, адже раніше ситуація в Україні сприяла зростанню цін. Причину падіння цін на пшеницю і кукурудзу експерти з Німеччини вбачають у зниженні курсу євро відносно долара, який у п’ятницю сягнув дворічного мінімуму на рівні $1,0333.

“Падіння курсу євро фактично підтримує європейський експорт пшениці (і ціни на пшеницю) і сповільнює високий імпорт кукурудзи та ріпаку”, – звернув увагу ресурс.

Вплив чорноморської пшениці та нові правила України

Чорноморська пшениця, особливо російська, продовжує чинити тиск на європейський ринок зернових. Зниження цін на російську пшеницю ще більше підсилює цю тенденцію. У той же час, пшениця з південної півкулі набуває все більшої ваги на ринку.

Згідно з даними Європейської Комісії, Європейський Союз з початку маркетингового року 2024-2025 вже імпортував 3,5 млн тонн м’якої пшениці, з яких 2,5 млн тонн (приблизно 70%) надійшло з України. Решта імпорту походить з Канади, Молдови, США та Сербії. Найбільшими імпортерами стали Іспанія, яка отримала майже 2 млн тонн, та Італія з 530 тис. тонн.

Нові механізми та їх вплив

З 1 грудня Україна запроваджує систему мінімальних експортних цін на аграрну продукцію, включаючи пшеницю, кукурудзу та ячмінь. Ціни будуть розраховуватися Міністерством аграрної політики щомісяця, експорт нижче цих цін буде заборонений. Це може суттєво вплинути на світовий ринок зернових, зокрема на структуру врожаю та експорт з України.

Експерти підкреслюють складність прогнозування ситуації на аграрному ринку в умовах цих нововведень. Вони також зазначають, що наближення сезону відпусток зменшує кількість фундаментальних даних для торгівлі. Крім того, грудневий звіт USDA, як правило, не містить нових даних про попит і пропозицію, тому нова інформація, ймовірно, з’явиться не раніше 10 січня.