Головна Економіка Японія створює координаційну раду для відбудови України з бізнесом

Японія створює координаційну раду для відбудови України з бізнесом

Економіка

Японія оголосила про створення координаційної ради, яка займатиметься питаннями відбудови України, залучаючи до цього процесу українські та японські компанії. Про це повідомило Міністерство економіки України 17 грудня, посилаючись на заяву міністра землі, інфраструктури, транспорту та туризму Японії Хіромаси Накано.

Про це розповідає News IO

Накано висловив цю ініціативу під час зустрічі з міністеркою економіки України Юлією Свириденко та членами української делегації.

«Ми щиро вдячні Японії за готовність доєднатися до відновлення зруйнованої української інфраструктури. Японія має досвід ліквідації стихійних лих, технології та виробництва, необхідні для відбудови. Ми переконані, що їхня експертиза допоможе Україні пришвидшити процес відновлення зруйнованих об’єктів. Міністр Хіромаса Накано повідомив, що Японія готова провести перше засідання координаційної ради, куди вже запросила представників Уряду України. Вдячні партнерам за цю неоціненну підтримку», – заявила Свириденко.

Співпраця у відбудові інфраструктури

Українська сторона окреслила пріоритети у співпраці з японським урядом, зокрема, в аспекті відновлення інфраструктури. Уряд України закликав продовжити забезпечення «Укрзалізниці» рейками для відновлення залізничного покриття. Згідно з даними Мінекономіки, Україна потребує 25 тисяч тонн сталевих рейок R-65.

Японія вже передала таку ж кількість рейок через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA), що дозволило відновити 200 кілометрів залізничних шляхів у 2023-2024 роках.

Підтримка критично важливої інфраструктури

Серед інших пріоритетних проектів Мінекономіки згадує відновлення житлової інфраструктури з використанням японських технологій та обмін досвідом для підвищення кваліфікації фахівців у транспортній сфері. За словами заступника міністра Сергія Деркача, координаційна рада повинна стати ефективним інструментом для залучення підтримки у відбудову критично важливої інфраструктури, транспортного сектору, соціальних об’єктів та житла.

Міністерство економіки також зазначило, що сторони обговорили можливості залучення японських компаній до процесу відбудови України. Крім того, Юлія Свириденко оголосила про запуск в Україні проекту з виготовлення японських пікапів за технологією великовузлового складання (SKD).