Головна Політика Японія розширила санкції проти РФ і її партнерів через війну

Японія розширила санкції проти РФ і її партнерів через війну

by host

Уряд Японії розширив пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. У списку санкцій є десятки компаній, у тому числі з Китаю і ще чотирьох країн. За даними Токіо, ці компанії надають допомогу Росії в уникненні санкцій під час купівлі електроніки для військових потреб.

Під санкції потрапили 11 осіб та 42 організації з Росії. Серед них компанія «Алроса», Авіакомплекс імені Ільюшина, концерн «Туполєв», два виробництва з концерну «Алмаз-Антей», Челябінський тракторний завод, Пермський пороховий завод, Арзамаський приладобудівний завод та інші військово-промислові компанії.

Під обмеження потрапили сім китайських компаній, які допомагали Росії купувати електроніку, а також по одній компанії з Індії, Казахстану, ОАЕ та Узбекистану. Активи цих компаній у Японії мають бути заморожені, а угоди з ними японських фірм та громадян тепер заборонені.

Персонально під санкції потрапили секретар ЦВК Росії Наталія Бударіна та ще п’ять членів Центрвиборчкому, а також керівник «Тактичного ракетного озброєння» Борис Обносов, директор «Уралвагонзаводу» Олександр Потапов та інші.

Тиждень тому США запровадили санкції проти компаній із Китаю, які допомагали Росії закуповувати електроніку.

Японія підтримує Україну з моменту нападу Росії. Влада Японії припинила експорт до РФ багатьох видів обладнання, машин, транспорту, різних промислових товарів.

24 травня Японія та Південна Корея розширили списки санкцій проти Росії через купівлю зброї з Північної Кореї. Під обмеження потрапили дев’ять російських компаній, дві кіпрські фірми та гендиректор російської державної авіакомпанії «224-й льотний загін» Володимир Міхейчик.

5 квітня міністерство торгівлі Японії опублікувало список 164 категорій промислових товарів, які забороняється постачати до Росії. Санкції стосувалися літій-іонних акумуляторів, газових труб, моторної оливи для автомобілів, термостатів, нітроцелюлозних продуктів та деревообробних верстатів. Крім того, заборонено експорт фотообладнання, ручних електроінструментів, вольфрамового порошку, молібдену, кобальту, цирконію та ренію.

Читайте також