Головна Економіка Як війна вплинула на споживання газу в Україні

Як війна вплинула на споживання газу в Україні

by host

З вересня 2024 року ціна на газ для більшості споживачів в Україні залишиться без змін. 98% клієнтів компанії “Нафтогаз” продовжать платити 7,96 гривні за кубічний метр блакитного палива. Це рішення прийнято на фоні збереження стабільності цін у складних економічних умовах.

До початку повномасштабної війни Україна суттєво залежала від імпорту газу. У 2021 році країна видобувала приблизно 19,7 мільярда кубометрів газу, в той час, як внутрішнє споживання становило 28,8 мільярда кубометрів. Для покриття дефіциту у 9 мільярдів кубометрів доводилося імпортувати газ, що вимагало витрат іноземної валюти. Вартість імпортного газу зазвичай була вищою за ціну вітчизняного видобутку.

Проте в умовах війни, у 2022 році, обсяг споживання газу зменшився до 19,5 мільярдів кубометрів, тоді як виробництво скоротилося лише на 1,28 мільярда кубометрів. Це пов’язано зі знищенням інфраструктури, тимчасовою окупацією частини територій і великим від’їздом населення.

80

У 2023 році ситуація стабілізувалася: виробництво газу повернулося до рівня 2021 року, але рівень споживання залишався на 31,25% нижчим ніж до війни. Міністр енергетики Герман Галущенко на початку року повідомив, що планується досягти балансу між обсягами споживання і видобутку. “Цього року споживання склало 19,8 мільярда кубометрів, і ми маємо забезпечити такий самий рівень видобутку,” – зазначив Галущенко.

Зараз існує висока ймовірність, що Україна зможе досягти енергетичної самодостатності і повністю покрити внутрішні потреби шляхом власного видобутку газу. Компанія “Нафтогаз” активно працює над збільшенням обсягів видобутку. “Ми плануємо збільшити видобуток завдяки запуску нових свердловин, впровадженню сучасних технологій і ефективній роботі зі старим фондом. На сьогодні планові показники перевищено на 2%. Робота не припиняється не тільки у центральних і західних областях, а й у східних – попри всі воєнні виклики,” – розповів очільник групи “Нафтогаз”.

Читайте також