Головна Агросектор Як розвивати громади в умовах війни: всеукраїнська асоціація громад презентувала законодавчі пріоритети

Як розвивати громади в умовах війни: всеукраїнська асоціація громад презентувала законодавчі пріоритети

by host

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад» сформувала та презентувала законодавчий порядок денний задля розвитку громад по всій Україні в умовах війни.

Про це розповідає News IO

Зокрема, комплексний документ з переліком необхідних законодавчих змін, який напрацювала Асоціація, був представлений під час форуму «РОЗВИТОК ГРОМАД В УМОВАХ ВІЙНИ», який організовано ВАГ за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у межах проєкту «Програма підтримки продовольчої безпеки «Згуртовані громади». 

Цей захід став початком для обговорення документу з владою, а також з представниками громад. Надалі Асоціація проводитиме широкий діалог, цикл консультацій з членами Асоціації  в усіх регіонах України щодо запропонованого порядку денного законодавчих змін, які потім будуть затверджені загальними зборами Всеукраїнської асоціації громад. 

Так, зміни у запропонованому документі торкнулись різних напрямів:  регіональна політика, організація діяльності ОМС, матеріальне забезпечення діяльності ОМС, участь ОМС у розвитку місцевої демократії, бюджет ОМС та джерела його формування, управління природними ресурсами, агросектор як ресурсна база ОМС, освітня галузь, медична галузь. Кожен напрям має перелік змін та відповідних законодавчих актів.

«Долучився до форуму «Розвиток громад в умовах війни», зокрема обговорили представлені законодавчі пріоритети Всеукраїнської асоціації громад. Перш за все, вдячний Асоціації за ту важливу роботу, яку вони роблять. Це стосується і напряму в контексті євроінтеграції — поєднання двох суттєвих політик, а саме територіального розвитку і сільського господарства. Ми не можемо говорити про одну із них без іншої”? – зазначив Перший заступник голови Верховної Ради України  Олександр Корнієнко.

За його словами, розвиток громад — важливий розділ європейської політики. Тому маємо працювати над цим разом, наближаючись до найкращих практик і відповідного рівня ЄС і такий форум також чудова нагода почути позиції громад, провести відвертий діалог та зрозуміти актуальні питання, додав він.

Зі свого боку Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк зауважила, що війна виявила силу наших громад.

«Люди об’єднуються, створюють волонтерські ініціативи, допомагають один одному та працюють над відновленням своїх міст і сіл. Це не лише про виживання, а й про відновлення і розвиток. Місцеві жителі стають активними учасниками процесів, які раніше вважалися справою лише чиновників. Однією з ключових складових розвитку громад є активізація місцевого самоврядування. Сьогодні громади можуть залучати міжнародні гранти, працювати над проектами з відновлення інфраструктури і навіть реалізовувати соціальні програми», – сказала вона.

Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, міністерство прагне чути регіони, аби постійно удосконалювати державну підтримку аграріїв. 

«Ми хочемо зрозуміти, які програми ефективні, а які потрібно модернізувати та доопрацювати. Наголосив керівникам ТГ, що у кожній громаді сьогодні є внутрішні резерви, які можна використовувати у період фінансової нестабільності, спровокованої повномасштабним вторгненням ворога в Україну. Наприклад, незадіяні земельні ділянки, інвентаризацію яких необхідно провести обов’язково.  Також акцентував присутнім на підтримці малих фермерів, які працюють на їхніх територіях. Адже малі підприємства – основа економіки України. Їм також важливо допомагати перейти на ту якість продуктів, яку вимагає ЄС. Бо євроінтеграція – це незворотний процес і він значною частиною стосується аграрної сфери», – сказав він.

Зазначимо, що участь у заході взяли голови громад з усієї України, представники Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Міндовкілля, депутати Верховної Ради України, представники Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Держслужби геології та надр України, Держлісагентства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Держагентства водних ресурсів України, Департаменту оподаткування фізичних осіб, Департаменту оподаткування юридичних осіб, експерти та консультанти.

Зокрема, серед спікерів – Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр КОРНІЄНКО, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена ШУЛЯК,  Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій КУЛЕБА,  Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій КОВАЛЬ,  Кіптівський сільський голова Чернігівської області Володимир КУЧМА.

Також у межах заходу відбулась презентація циклу ікон «Софійський деісис» на ящиках з-під озброєнь, присвяченого загиблим під час російської агресії українським військовим.

Довідково: Проєкт “Згуртовані громади” – це допомога, спрямована на підтримку стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва.

Джерело: Аграрні новини