За даними Генерального штабу Збройних сил України, протягом минулої доби російська армія втратила близько 900 військовослужбовців. Загалом, з початку повномасштабного вторгнення, кількість втрат російської федерації, за оцінками українського командування, сягнула приблизно 1 270 400 осіб.
Про це розповідає News IO
Технічні та людські втрати армії рф
Окрім особового складу, росія втратила значну кількість військової техніки. Зокрема, знищено 11 727 танків, 24 142 бойові броньовані машини, 37 915 артилерійських систем, 1 667 реактивних систем залпового вогню та 1 319 засобів протиповітряної оборони. Також втрачено 435 літаків, 348 гелікоптерів, 158 381 безпілотник оперативно-тактичного рівня, 4 384 крилатих ракети, 30 кораблів і катерів, 2 підводних човни, 81 434 автомобілі й автоцистерни та 4 079 одиниць спеціальної техніки.
Попри ці втрати, офіційна москва не публікує актуальні дані про загиблих. Востаннє кількість загиблих росія повідомляла у вересні 2022 року, тоді йшлося про 5 937 осіб.
Оцінки втрат з різних джерел
Журналісти видання «Медіазона», російської служби ВВС та волонтери змогли ідентифікувати імена понад 173 тисяч російських військових, які загинули у війні з лютого 2022 року. Проте, як зазначають дослідники, цей список є неповним, оскільки не всі випадки загибелі стають відомими публічно.
«Оцінки загальних втрат Росії (поранених і вбитих) із боку міжнародних організацій і розвідок є значно вищими. У грудні 2025 року високопосадовець НАТО на умовах анонімності повідомив російській службі ВВС, що, за даними альянсу, загальна кількість убитих і поранених у російській армії може наближатися до 1,15 мільйона осіб. Він зазначив, що в листопаді середньодобові втрати Росії сягали приблизно 1100 осіб».
Українська влада довгий час не оприлюднювала офіційні дані про власні втрати, але з початку 2026 року президент Володимир Зеленський повідомив, що з лютого 2022 року у війні загинуло 55 тисяч українських військових. Він також наголосив, що залишається значна кількість зниклих безвісти.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у січні 2026 року заявив, що минулого року вдалося зменшити втрати особового складу на 13%, однак деталей щодо загальної кількості загиблих не навів.