Головна Політика Волтц закликав Україну зменшити критику США щодо угоди про копалини

Волтц закликав Україну зменшити критику США щодо угоди про копалини

Волтц закликав Україну зменшити критику США і підписати угоду про копалини

Управління національної безпеки США закликало Україну стримати критику на адресу Сполучених Штатів, які намагаються досягти мирної угоди. Про це заявив радник Білого дому з національної безпеки Майк Волтц під час інтерв’ю з Fox News.

Про це розповідає News IO

Волтц зазначив:

«Їм потрібно знизити тон, уважно подивитися і підписати цю угоду»

. Мова йшла про угоду з Вашингтоном, що стосується видобутку корисних копалин.

Крім того, він підкреслив, що існуючі розбіжності між США і Україною можуть бути вирішені. Президент США Дональд Трамп раніше стверджував, що Україна нібито погодилася надати Сполученим Штатам доступ до рідкісноземельних мінералів вартістю 500 мільярдів доларів в обмін на військову допомогу.

Однак 15 лютого політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін повідомив, що Володимир Зеленський відмовився від пропозиції делегації США підписати меморандум, за яким Штати отримали б 50% від усіх майбутніх запасів мінералів в Україні.

Британське видання The Telegraph також опублікувало інформацію про умови угоди, яку США запропонували Україні. Згідно з цими даними, умови угоди нагадують ті, що накладаються на держави-агресори, які зазнали поразки у війні. В угоді йдеться про

«економічну цінність, пов’язану з ресурсами України»,

включаючи мінеральні ресурси, нафтогазові ресурси, порти та іншу інфраструктуру.

The Telegraph зазначає, що президент Зеленський, який висловлював ідею залучення США до розробки родовищ в Україні, навряд чи очікував, що зіткнеться з такими умовами, які можуть бути гіршими, ніж фінансові санкції, накладені на Німеччину і Японію після їхньої поразки у Другій світовій війні, або репараціями, накладеними на Німеччину після Першої світової війни.

Згодом Зеленський уточнив, що угоду не підписали через

«юридичні питання»

. Він зазначив, що Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто передача ресурсів.